magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.11. 2013
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 28 2013 - 08:58 GMT

Vodič za jazdu pod vplyvom alkoholu doplatil dvakrát

Vo včerajšej tlačovej správe „Niekto zdemoloval auto odstavené medzi dvoma obcami“, sme informovali, že medzi obcami Nižný Čaj a Vyšný Čaj (okres Košice-okolie), niekto poškodil motorové vozidlo zn. Peugeot 405. Vozidlo tam odstavil vodič, ktorému bola ďalšia jazda zakázaná vzhľadom na to, že šoféroval opitý. V utorok po polnoci ho v uvedenom úseku zastavila a kontrolovala policajná hliadka PZ. U vodiča zistili požitie alkoholu. Namerali mu 1,33 mg/l alkoholu v dychu čo je v prepočte 2,77 promile. 28-ročného vodiča z okresu Košice-okolie policajti so súhlasom službukonajúceho prokurátora, umiestnili v cele policajného zaistenia a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvineného v tzv. superrýchlom konaní Okresný súd Košice-okolie odsúdil trestným rozkazom a včera popoludní prepustil na slobodu. Poškodenie vozidla policajti vyšetrujú.

Olúpili kamionistu, ktorý sa pýtal na cestu

Trebišovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, nakoľko včera po 22,00 hodine na Cukrovarskej ulici v Trebišove, dvaja neznámi páchatelia lúpežne prepadli 37-ročného občana Českej republiky. Potom čo sa ich opýtal na cestu, ho na chodníku fyzicky napadli. Keď poškodený spadol na zem, tak mu ukradli peňaženku s hotovosťou 150,- eur a osobnými dokladmi. Spôsobili mu zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Policajti po páchateľoch intenzívne pátrajú. Za takýto skutok im v prípade dokázania viny hrozí až osemročné väzenie.

Dôchodkyňu olúpila „poštová doručovateľka“

Aj spišskonovoveskí policajti vyšetrujú lúpež. Tá sa odohrala v byte na Lorencovej ulici v Krompachoch. Včera okolo 14,00 hodiny neznáma žena maskovaná šálom, zazvonila na vchodové dvere bytu 88-ročnej majiteľky. Dôchodkyňa ženu do bytu vpustila v domnienke, že je to poštárka, pretože v ruke držala papiere podobné poštovým obálkam. Až keď ju vpustila do bytu, zistila, že nejde o poštárku. Žena po vojdení do bytu od dôchodkyni pod hrozbou ublíženia na zdraví začala žiadať peniaze. Poškodená peniaze odmietla vydať a  povedala že ich nemá. Žena zo stolíka zobrala peňaženku poškodenej a pod hrozbou ďalších vyhrážok opäť žiadala od nej peniaze. Dôchodkyňu nútila prezradiť kde ich má tak, že ju zvalila na podlahu a s nožom v ruke sa jej vyhrážala. Ženu vystrašil až krik dôchodkyni o pomoc, z peňaženky rýchlo vybrala hotovosť viac ako 100,- eur a z bytu ušla. Dôchodkyni spôsobila otras mozgu s doposiaľ bližšie neučenou dobou liečenia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Páchateľke v prípade vypátrania a dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov.                                                   

  

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606