magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rozprávkové Vianoce v Knižnici pre mládež
@ Kultúra -> Literatúra      Dec 19 2013 - 07:59 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice 18. decembra 2013 zatvorila svoju každoročnú Vianočnú knižku. Projekt Vianočná knižka sa otvára je cyklus podujatí venovaných prevažne deťom a mládeži, ktorý každoročne prináša množstvo inšpiratívnych stretnutí s literatúrou a dobrou knihou, ktoré sú zamerané na podporu čítania. V tomto roku to bolo viac ako 50 vianočných podujatí, večerníčkových čítaní, tvorivých dielní a program ponúkol aj stretnutia s dvanástimi tvorcami literatúry ako Gabriela Futová, Andrea Gregušová, Marta Hlušíková, Daniel Pastirčák,  Erik Jakub Groch, Pavol Rankov, Peter Karpinský, Gustáv Murín a ďalší. Súčasťou projektu Vianočná knižka sa otvára 2013 je aj vydanie bulletinu odporúčanej literatúry rovnomenného názvu Vianočná knižka sa otvára 2013 určeného najmä rodičom a pedagogickým pracovníkom. Ide o publikáciu, ktorá má byť akýmsi pomocníkom v orientácii sa na aktuálnom knižnom trhu a tiež pri kúpe kvalitných knižných titulov pre deti. Bulletin vyšiel v náklade 4.000 ks a je k dispozícii bezplatne vo všetkých pobočkách knižnice a tiež na požiadanie zasielaný poštou.

Projekt kladne hodnotí aj riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice Iveta Hurná:Je krásne, keď všetci trocha spomalíme a vychutnávame si prichádzajúce sviatočné chvíle, ktoré určite chceme stráviť so svojimi najbližšími. Pre mňa je to o to krajšie, že naši malí aj veľkí čitatelia sa prídu o tieto predvianočné chvíle podeliť práve s nami do našej knižnice. Veľmi ma tiež teší, že ich zakaždým máme čím novým osloviť a ponúknuť im program, ktorí ich osloví.“

A že je tomu tak, potvrdzuje aj návštevnosť jednotlivých podujatí, na ktorých sa účasť pohybovala aj okolo šesťdesiatky. Rekordným vianočným podujatím v rámci prebiehajúceho projektu bolo komunitné stretnutie Podajme si ruky, ktoré v pobočke Nezábudka na Poľovníckej spojilo asi stovku detí z košických základných a tiež špeciálnych základných škôl a mládež z Domova sociálnych služieb a z Katolíckej strednej pedagogickej školy. Toto komunitné podujatie je zakaždým pripravované s veľkou láskou a odhodlaním všetkých zúčastnených a aspoň na krátku chvíľu poteší duše prítomných a umožní im zabudnúť na všetky bolesti a úskalia ich každodenného života.

Aj keď sa tohtoročná Vianočná knižka v Košiciach zatvorila už na deti čaká ďalší, tentoraz  prázdninový program a to vo všetkých mimoškolských pobočkách knižnice.

Prázdninový program predstavuje zábavné dopoludnia v knižnici od pondelka do piatku v čase od 10.00 do 12.00 hod. (okrem sviatkov).

- LitPark, Kukučínova 2, Košice: Ako ožijú vianočné rozprávky?

- Humenská 6, Košice: Ide, ide, ide mráz, poď sa zahrať medzi nás!

- Nezábudka, Poľovnícka 8, Košice: Vianočné rozprávky

- B. Němcovej 27, Košice, OC Merkur: Prázdninové rozprávkové varechy, ktoré čitateľov vyobšívajú tými najkrajšími rozprávkami.

- Námestia J. Mathého 1, Košice, OD Mier: Čím voňajú Vianoce.

Viac informácií o otváracích hodinách jednotlivých pobočiek knižnice nájdete na: http://www.k.kosicekmk.sk/index.php/vypozicny-cas 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606