magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 02 2014 - 04:39 GMT

Prepadli dôchodkyňu

Spišskonovoveskí policajti vyšetrujú prvú tohtoročnú lúpež. Tá sa stala v stredu len hodinu po polnoci v Spišskej Novej Vsi, kde doposiaľ nezistený páchateľ na križovatke ciest ulíc Banícka a Hanulu, lúpežne prepadol 74-ročnú dôchodkyňu. Potom čo ju sotil do chrbta, v dôsledku čoho spadla na zem, jej z krku strhol retiazky zo žltého kovu, z prstov jej strhol prstene zo žltého kovu a z ruky jej vytrhol kabelku. Takto jej spôsobil škodu za viac ako 1.000,-eur. Dôchodkyňa pri útoku utrpela zranenia s dobou liečenia 5-7 dní. Páchateľovi za tento skutok hrozí až dvanásťročné väzenie.

Nový rok začali trestným stíhaním - jazdili opití

Policajti PZ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili niekoľkých vodičov, ktorí si sadli za volant aj napriek tomu, že pred jazdou požívali alkoholické nápoje. Jeden z nich spôsobil dopravnú nehodu. 21-ročný Samuel z okresu Košice-okolie v stredu ráno o 07,00 hodine, viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia v stave vylučujúcom spôsobilosť po Slaneckej ulici v Košiciach, kde spôsobil dopravnú nehodu.

Košickí policajti zastavili a kontrolovali 38-ročnú Slávku z Košíc, ktorá včera o 01.42 hod. viedla vozidlo zn. Škoda Felícia po ulici Pri železničnej stanici v Košiciach, v stave vylučujúcom spôsobilos

Iba 18-ročný Tarkan z Košíc, ktorý aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia si včera o 04.30 hodine v stave vylučujúcom spôsobilosť, sadol za volant osobného motorového vozidla zn. Škoda Octávia, s ktorým premával po ulici Krivej v Košiciach, kde bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou. Policajti u týchto vodičov dychovou skúškou na zistenie požitia alkoholu namerali viac ako jedno promile .

21-ročný Attila z okresu Rožňava včera o 11,30 hod. viedol auto továrenskej značky Opel Vectra po miestnej komunikácii v obci Jablonov nad Turňou, kde bol zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ. Policajti vykonanou dychovou skúškou u vodiča zistili 0,57 mg/l alkoholu v dychu /1,19 promile/.

Všetci vodiči boli zadržaní a umiestnení do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie nehovoriac o tom, že celý proces, ktorým musia takýto vodiči prejsť, ich môže vyjsť nemálo peňazí. Preskúmanie zdravotnej spôsobilosti či poradenstvo u psychológa a v konečnom dôsledku i uložený peňažný trest súdom alebo správnym orgánom značne zasiahne do rodinného rozpočtu vodičov. Azda najhoršie doplatia na to v takýchto prípadoch najmä vodiči z povolania, ktorí sa živia práve šoférovaním. Pri uloženom zákaze viesť vozidlo môžu prísť o celú výplatu a dokonca i o prácu.

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že vodiči jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozujú len svoj život, ale i životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme nie len alkohol ovplyvňuje bezpečnosť na cestách, je to súbor rôznych faktorov. Ide najmä o osobnú zodpovednosť každého vodiča, ktorý si sadá za volant.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606