magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 07 2014 - 13:36 GMT

Košičanka bodla nožom svojho druha

Vyšetrovateľ PZ z trestného činu ublíženia na zdraví obvinil 54-ročnú Marcelu z Košíc. Obvinená žena po predchádzajúcej hádke v nedeľu večer na Južnej triede v Košiciach, bodla kuchynským nožom do brucha svojho o štyri roky staršieho druha. Spôsobila mu zranenia s dobou liečenia 3 až 4 týždne. Obvinená bola umiestnená v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny jej hrozí až päťročné väzenie.

Vykradli reštauráciu

Doposiaľ neznámy páchateľ sa počas uplynulého víkendu po vypáčení zámku na vchodových dverách, vlámal do jednej z košických reštaurácií na Štúrovej ulici. Z jej priestorov následne ukradol bezpečnostnú kovovú skrinku s hotovosťou a peňaženku s hotovosťou. Majiteľovi spôsobil celkovú škodu za viac ako 3.200,- eur. Príslušný útvar skutok prešetruje ako prečin krádeže a po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

V Košiciach policajti dolapili autičkárov

Dvaja Košičania si počas víkendu chceli privyrobiť vykrádaním áut. Na Turgenevovej ulici v Košiciach sa po rozbití okna vlámali do motorového vozidla zn. Škoda Felícia, z ktorého odcudzili autorádio, náradie a povinnú výbavu. Následne sa vlámali aj do ďalšej Felície, odkiaľ ukradli hasiaci prístroj, štartovacie káble, solárny panel, slnečné okuliare s puzdrom a rôzne náradie. Na tej istej ulici prišli k tretej Felícii, kde taktiež rozbili okno a z auta ukradli nabíjačku k mobilnému telefónu, led svietidlo, nôž, okuliare s puzdrom, popolník a páku ťažného zariadenia. Takto trom majiteľom spôsobili celkovú škodu vo výške 660,- eur. Košickí „péemječkári“ mladšieho komplica zadržali pri úteku z miesta činu. Staršiemu páchateľovi sa z miesta podarilo ujsť, no zakrátko ho policajti Obvodného oddelenia PZ Košice Juh vypátrali a obmedzili na osobnej slobode. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil Pavla (21) a Patrika (17), ktorým v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Na Bodve prichytili pytliaka

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou v nedeľu dopoludnia zadržali miestneho 34-ročného Ladislava. Tento krátko pred 12,00 hodinou na rieke Bodva v katastri mesta Moldava nad Bodvou (okres Košice-okolie), neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva tým, že lovil ryby bez platného rybárskeho lístka a platného povolenia. Nakoľko nemal pri sebe žiadne úlovky, materiálnu škodu nespôsobil. Poverený príslušník PZ Ladislava obvinil z prečinu pytliactva za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie. Obvinený je stíhaný na slobode.

Južania dolapili zlodeja kanálových poklopov

Policajti Obvodného oddelenia PZ Košice Juh si počas uplynulého víkendu „posvietili“ vo svojom obvode na vykrádačov kanálových poklopov a oplatilo sa. V sobotu zadržali 19-ročného Rolanda z Košíc, ktorý krátko pred 15,00 hodinou na Pasteurovom námestí v Košiciach, ukradol z kanála kanálový kryt. Magistrátu mesta Košice takto spôsobil škodu vo výške 40,- eur. Krádeže sa dopustil aj napriek tomu, že v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch bol za obdobný čin postihnutý v priestupkovom konaní. Poverený policajt muža obvinil z prečinu krádeže a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606