magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 13 2014 - 06:16 GMT

Chytila vreckárku, už čelí obvineniu

Spišskonovoveskí policajti z prečinu krádeže obvinili 16 krát súdne trestanú 51-ročnú miestnu ženu. Obvinená ešte v piatok v popoludní v jednom z obchodných domov v Spišskej Novej Vsi, 66-ročnej žene ukradla peňaženku z kabelky, ktorú mala pod rukou. Tesne pred krádežou sa obvinená pritlačila na poškodenú a rukou rozzipsovala zips na kabelke, z ktorej následne ukradla peňaženku s dokladmi a hotovosťou 120,- eur. Spôsobila jej celkovú škodu za takmer 150,- eur. Poškodená si tesne po krádeži všimla podozrivú ženu, ktorá sa dala na útek. Dobehla ju a následne privolal políciu, tí ju umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny jej horí až dvojročné väzenie. Obvinená sa trestnej činnosti najmä majetkovej, dopúšťala nielen na Slovensku ale prevažne v Českej republike.

Neulovil ani rybičku, no hrozí mu väzenie

Z prečinu pytliactva obvinili policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany miestneho 28-ročného Adriána. Tohto včera dopoludnia v rybárskom revíry zv. Tehelňa vo Veľkých Kapušanoch (okres Michalovce), kontrolovala rybárska stráž miestnej rybárskej organizácie. Pri kontrole zistili, že obvinený lovil ryby aj napriek tomu, že nie je členom rybárskeho zväzu a nie je ani držiteľom platného rybárskeho lístka a platného povolenia na rybolov. Keďže nestihol uloviť žiadnu rybu, materiálnu škodu nespôsobil. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Za drevo sa im nechcelo platiť, brali si ho z lesa

Z prečinu krádeže počas víkendu obvinili policajti Košického kraja až osem osôb vo veku od 19 do 47 rokov. Títo bez povolenia vyrúbali drevnú hmotu z lesného pôdneho fondu v katastri obce Družstevná pri Hornáde, v katastri obce Seňa a v katastri obce Rudňany. Pílili všetko s čím sa dá kúriť, brali borovicu, liesku, jaseň, hrab, agát, javor ale aj dub či smrek. Spôsobili celkovú škodu za takmer 400,- eur. V prípad dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Niektorí vodiči sa počas víkendu otužovali alkoholom

Policajti v Košickom kraji počas uplynulého víkendu na cestách pri kontrole dodržiavania predpisov a pravidiel cestnej premávky, „načapali“ niekoľkých nezodpovedných vodičov potužených alkoholom. V Michalovskom okrese u 28-ročného Jána dychovou skúškou na alkohol namerali 1,40 mg/l alkoholu v dychu (2,92 promile). V Košiciach počas kontroly u 46-ročného Pavla namerali 0,59 mg/l alkoholu v dychu (1,23 promile) a 39-ročný Roland nafúkal 0,85 mg/l alkoholu v dychu (1,77 promile). V okrese Spišská Nová Ves opitý 28-ročný Tomáš na znamenie na zastavenie nereagoval a vo svojej jazde pokračoval. Policajti ho zastavili o niekoľko ulíc ďalej v Krompachoch, kde mu vykonanou dychovou skúškou na alkoholu v dychu namerali 0,75 mg/l (1,56 promile).

Všetci vodiči boli zadržaní a umiestnení do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.  Vodiči by si mali uvedomiť, že jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozujú len svoj život, ale i životy ostatných účastníkov cestnej premávky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606