magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 28.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 29 2014 - 04:59 GMT

Vodič nechcel „fúkať“, bol agresívny a pokúsil sa ujsť

Včera popoludní viedol 59-ročný muž z Vinného osobné motorové vozidlo zn. Škoda 125L po miestnej komunikácii v obci Vinné (okr. Michalovce), pričom ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Vodiča policajti vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške, čo odmietol aj po opakovanej výzve a taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Keďže sa vodič správal agresívne, kládol aktívny odpor a pokúsil sa z miesta ujsť, policajti muža za použitia donucovacích prostriedkov zadržali a následne umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník PZ už 59-ročného muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Mladý Michalovčan mal vo vrecku „marišku“,

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 19-ročného Lukáša z Michaloviec, ktorý mal koncom novembra minulého roka vo vrecku nohavíc pred vchodom na Užhorodskej ulici v Michalovciach „marišku“. Policajtom dobrovoľne vydal igelitové vrecko s vysušenými vrcholkami rastliny konope o celkovej hmotnosti 2,31 gramov. Podľa znaleckého posudku by z uvedeného množstva bolo možné pripraviť až 23 obvykle jednorazových dávok drogy. Obvinenému Michalovčanovi, v prípade dokázania viny, hrozí za drogovú trestnú činnosť až päťročné väzenie, stíhaný je na slobode. l.

Ukradol mobil a peňaženku

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi z prečinu krádeže obvinil 16-ročného Romana z Markušoviec, ktorý začiatkom novembra minulého roka na železničnej zastávke v Spišskej Novej Vsi okradol svojho rovesníka z Richnavy. Tohto najprv fyzicky napadol 21-ročný mladík z Markušoviec, podozrivý z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého udrel päsťou do tváre, pričom poškodený spadol na zem. Spôsobil mu zranenia bez PN. Potom útočník (21) z miesta odišiel.To využil obvinený Roman, pristúpil k ležiacemu rovesníkovi a z vrecka nohavíc mu ukradol mobil a peňaženku s osobnými dokladmi. Krádežou poškodenému tínedžerovi spôsobil škodu viac ako 140 eur. Vyšetrovateľ PZ na základe doposiaľ vykonaného vyšetrovania zmenil právnu kvalifikáciu skutku z pôvodného zločinu lúpeže na prečin krádeže. Obvinenému Romanovi ako mladistvému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, stíhaný je na slobode.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606