magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.01.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 03 2014 - 12:17 GMT

Na priechode pre chodcov zrazil mladú ženu a z miesta ušiel

Včera (2.2.2014) večer okolo 18,00 hod. došlo k tragickej dopravnej nehode pri jednom z obchodných centier v Košiciach. Doposiaľ nezistený vodič viedol vozidlo po Toryskej ulici v smere k ulici Trieda SNP, pričom na križovatke pri obchodnom centre na riadne vyznačenom priechode pre chodcov zrazil 25-ročnú ženu z Gelnického okresu. Mladá žena prechádzala po priechode s ďalšími dvoma osobami, ktoré v poslednej chvíli stihli odskočiť. Vodič po zrážke na mieste nezotrval a z miesta dopravnej nehody bez poskytnutia pomoci ušiel. Chodkyňa utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahla. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný znalec z odboru dopravy. Zo záberov bezpečnostnej kamery policajti zistili, že ide o vozidlo zn. Audi a ihneď začali po vozidle a vodičovi pátrať.

Hliadkam pohotovostnej motorizovanej jednotky a dopravného inšpektorátu sa podarilo po niekoľkých hodinách, ešte v ten deň, vozidlo vypátrať v blízkosti centra mesta. Polícia vozidlo zaistila pre účely trestného konania. Polícia momentálne zisťuje, kto viedol osobné motorové vozidlo v čase nehody. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ Košice začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin neposkytnutia prvej pomoci.

Vlámal sa do skladu, spôsobil požiar

V noci zo soboty na nedeľu sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do skladu predajne v obci Veľká Ida (okr. Košice okolie), odkiaľ odcudzil rôzne nealkoholické nápoje a z vonkajšej strany predajne odcudzil dve bezpečnostné kamery. Potom spôsobil požiar v sklade, pri ktorom došlo k poškodeniu tovaru a klimatizácie. Následne na dvore spôsobil požiar nepojazdného osobného motorového vozidla zn. Seat Cordoba. Majiteľovi spôsobil krádežou a požiarom celkovú škodu takmer 2.000 eur. Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida v danej veci začali trestné stíhanie pre prečin krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a po páchateľovi pátrajú. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606