magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. a 24. 02.
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 25 2014 - 08:10 GMT

Na cintoríne ostala spúšť

Polícia pátra po doposiaľ neznámych vandaloch, ktorí počas uplynulého víkendu na cintoríne v obci Sokoľany, (okres Košice-okolie), poškodili svietniky na 78 hroboch. Spôsobili doposiaľ nevyčíslenú škodu. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu hanobenia miesta posledného odpočinku /trestná sadzba až na dva roky/.

Polícia zo zabitia obvinila „násilníka“

Michalovskí policajti intenzívne pracovali na objasnení smrti mladého muža v jednom z Michalovských bytov. V tejto súvislosti ešte včera vyšetrovateľ PZ zo zločinu zabitia obvinil dvakrát súdne trestaného pre násilnú trestnú činnosť 53-ročného Františka z Michaloviec. Obvinený za doposiaľ nezistených okolností v nedeľu (22.2.2014) v nočných hodinách v byte na ulici Murgaša v Michalovciach, bodol do slabín 29-ročného Humenčana, ktorý v pondelok ráno na následky zranenia v nemocnici podľahol. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 10 rokov.

Polícia vypátrala osoby podozrivé z vlámania sa do bytu aj na pozemok rodinného domu

Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 20-ročného Jána a 18-ročného Erika z Veľkých Kapušian. Títo sa v máji minulého roka vlámali do bytu na ulici P.O.Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch (okr. Michalovce). Z detskej izby odcudzili základnú jednotku počítača a 50 ks DVD a CD nosičov. Spôsobili celkovú škodu vo výške 510,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Gelnickí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili miestneho 18-ročného Milana. Obvinený v uplynulú nedeľu (16.2.2014) okolo 17,00 hodine na zadnej časti oplotenia pozemku rodinného domu na Baníckom námestí v Gelnici, vyvesil z pántov uzamknutú  kovovú  bráničku. Vnikol na pozemok odkiaľ odcudzil kovové platne, drôty, plotové stĺpy, kanalizačný  poklop a visiaci zámok aj s vyvesenou bráničkou. Majiteľke domu spôsobil  škodu vo výške najmenej 150,- eur. Odcudzené veci naložil na prinesený vozík a odviezol  ich domov. Nasledujúci  deň ich spoločne so synom odviezol a predal v zberni druhotných surovín za sumu 10,- eur.  V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

23.02

Polícia vyšetruje smrť muža aj dôchodkyne

V sobotu (22.2.2014) okolo 23,00 hodine v byte na ulici Murgaša v Michalovciach, za doposiaľ nezistených okolnosti 29-ročný Humenčan utrpel bodnú ranu v slabine, čím došlo k poškodeniu stehennej žily a následnému šoku z vykrvácania. Muž následkom zranenia v nedeľu ráno v nemocnici podľahol. Obhliadajúci lekár ako prvotnú príčinu smrti uviedol poranenie veľkej skrytej žily v úrovni bedra a stehna a nariadil vykonať pitvu. Vyšetrovateľ PZ so súhlasom prokurátora zadržal dvoch mužov, ktorí sú podozriví zo spáchania tohto skutku. Sú umiestnení v cele policajného zaistenia. Michalovský vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia /trestná sadzba na 7 až 10 rokov/.

V sobotu (22.2.2014) okolo 14,00 hodine bola nájdená mŕtva 72-ročná dôchodkyňa v žumpe za  rodinným domom v obci Čičarovce. Privolaný lekár konštatoval smrť utopením, pri obhliadke tela nebohej nezistil vonkajšie poranenia, cudzie zavinenie nevylúčil a nariadil vykonať pitvu. Michalovský vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia /trestná sadzba na 2 až 5 rokov/.

Bližšie okolnosti prípadov sú predmetom vyšetrovania.

Mladíka z okresu Michalovce prichytili s drogami

Vyšetrovateľ PZ zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 28-ročného Matúša z okresu Michalovce. Obvinený koncom októbra 2013 vo vozidle zn. Hyundai Accent na ulici J. Hollého v Michalovciach, prechovával v odkladacom priestore dverí obálku, ktorá podľa znaleckého posudku obsahovala vlhké vrcholcovité časti rastliny konope (Cannabis) o celkovej hmotnosti 4,75 g  s priemerným 8,0 % obsahom THC. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 30 obvykle jednorazových dávok drogy. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až desať rokov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606