magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 25.02.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 26 2014 - 10:24 GMT

Polícia na Spiši vypátrala páchateľa lúpežného prepadu poštárky

Spišskonovoveskí policajti v krátkom čase objasnili lúpežné prepadnutie poštovej doručovateľky z pondelka (24.02.2014) v Spišskej Novej Vsi - pôvodná tlačová správa: http://www.minv.sk/?aktuality-kosice&sprava=na-spisi-dnes-bola-lupezne-prepadnuta-postova-dorucovatelka-policia-po-pachatelovi-intenzivne-patra. Policajti na prípade už od začiatku intenzívne pracovali, zaisťovali stopy, vyťažovali osoby a vykonávali ďalšie operatívno-pátracie a procesné úkony. Už na druhý deň mali v rukách podozrivého zo spáchania tejto lúpeže. Vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže obvinil doposiaľ netrestaného 25-ročného muža z okresu Spišská Nová Ves. Obvinený muž strávil noc v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ v súčasnosti spracováva podnet pre prokurátora, k spracovaniu návrhu na súd pre väzobné vyšetrovanie. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvanásťročné väzenie.

Jazdili aj napriek zákazom

Polícia na cestách Košického kraja opäť prichytila jazdiť vodičov, ktorým bol uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel. Z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia obvinila tri osoby. 23-ročný Ladislav z Košíc v pondelok o 11.45 hodine viedol vozidlo zn. Suzuki Swift po ul. Osloboditeľov v obci Čaňa. 27-ročný Fiľakovčan včera (25.02.2014) o 09,17 hodine viedol motorové vozidlo zn. Daewoo Tico po Gemerskej ulici v obci Brzotín - Bak (okr. Rožňava). Obaja mali uložený zákaz na dobu 12 mesiacov. 

36-ročný Ladislav z Lučenca včera o 09,40 hodine viedol auto zn. Daewoo Tico po ceste smerom od Rožňavy na Plešivec, aj napriek tomu, že má dopravným inšpektorátom uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na dobu 48 mesiacov a Okresným súdom v Lučenci, zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na dobu 5 rokov. Obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Svoju obeť prepadol a olúpil dvakrát

Trebišovský vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže a prečinov porušovania domovej slobody a neoprávneného vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 18-ročného Dávida z Čiernej nad Tisou. Obvinený v decembri 2013 lúpežne prepadol 56-ročného muža z Čiernej nad Tisou. Potom čo poškodený odomkol vchodové dvere do bytu ho obvinený zozadu chytil za ústa a vtlačil do bytu. Prehľadal mu vrecká odkiaľ mu odcudzil bankomatovú kartu, osobné doklady, zväzok kľúčov a peniaze v sume 1,30- eur. Poškodenému spôsobil škodu vo výške 50,- eur. V ten istý deň sa viackrát pokúsil z bankomatov odcudzenou kartou o výber hotovosti, avšak neúspešne.

Obvinený začiatkom januára 2014 v Čiernej nad Tisou, vošiel cez vstupnú bránu do areálu železničnej spoločnosti, kde sa ukryl. Následne opätovne zozadu pristúpil k svojej predošlej obeti (56-ročnému mužovi). Poškodenému rukou zakryl ústa a stiahol ho na zem. Prehľadal mu  vrecká, odkiaľ mu odcudzil päť eur, baterku a cigarety /škoda 11,- eur/. Poškodený neutrpel žiadne zranenia. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Chcel okradnúť taxikára

Policajti Obvodného oddelenia PZ Trhovište z prečinu krádeže obvinili 29-ročného Pavla z okresu Michalovce. Obvinený koncom januára 2014 v ranných hodinách  v obci Rakovce nad Ondavou (okr. Michalovce), vo vozidle taxislužby ukradol vodičovi 62,- eur, ktoré boli  v odkladacom priestore stredového panela. Vodič ho vyzval, aby mu peniaze vrátil čo však neurobil a preto sa snažil peniaze zobrať späť. Obvinený vodiča udrel päsťou do tváre a pokúsil sa ujsť, čo sa mu nepodarilo, zadržala ho privolaná policajná hliadka. Vodič neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606