magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05.03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 07 2014 - 04:01 GMT

Vypátrali „lupiča“

Košickí policajti vypátrali a zo zločinu lúpeže obvinili 25-ročného Róberta z Košíc, ktorý s doposiaľ nezisteným páchateľom v sobotu (1.3.2014) okolo 22,15 hodine olúpili 47-ročného muža z okresu Košice-okolie. Potom čo k nemu pristúpili na chodníku vedúceho popri rieke Hornád na Družicovej ulici v Košiciach, mu jeden z páchateľov strhol z pleca ruksak. Následne k nemu podišiel druhý páchateľ a pýtal od neho peniaze. Poškodeného fyzicky napádali a ukradli mu hotovosť 7,- eur, ruksak s dokladmi a mobilný telefón. Spôsobili mu zranenia s predpokladanou dobou liečenia 21 dní a škodu v doposiaľ nezistenej výške. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Po jeho komplicovi policajti pátrajú.

Potiahli ovcu aj kosačky

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinila 30-ročného Drienovčana, ktorý v pondelok (3.3.2014) okolo 21,00 hodiny preliezol oplotenie rodinného domu v obci Drienovec (okr. Košice-okolie). Následne z ohrady chovu oviec odcudzil ovcu, čím majiteľovi spôsobil škodu vo výške 60,- eur.

Príslušníci Rožňavskej kriminálnej polície v spolupráci s policajtmi OO PZ Štítnik vypátrali páchateľov, ktorí sa pred mesiacom vlámali do hospodárskej budovy rodinného domu v Štítnik. Odcudzili dve motorové kosačky, čím majiteľke spôsobili celkovú škodu vo výške  600,-  eur. Policajti z prečinu krádeže obvinili 20-ročného muža a 15-ročného tínedžera z obce Štítnik, ktorí sa ku skutku priznali. Odcudzené kosačky policajti u nich zaistili a po zdokumentovaní ich vrátia majiteľke.

Mal skončiť transformátor v zberni ?

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý včera (5.3.2014) okolo 13,00 hodiny v lokalite Šugovská dolina v katastri mesta Medzev (okr. Košice-okolie), poškodil vysokonapäťový transformátor. Rozbil skrinku úsekového vypínača, odpojil transformátor umiestnený na kovovom stožiari od vysokého napätia a presekol elektrické prívodné a odvodné káble transformátora. Transformátor následne zhodil z konštrukcie stožiara na zem, kde odmontoval kovový obal z jadra transformátora. Pri „zberateľskej vášni“ ho však pravdepodobne niekto vyrušil, nakoľko nestihol nič odcudziť a z miesta ušiel. Takto však spôsobil prerušenie dodávky elektrickej energie do viacerých rekreačných chát v lokalite Šugovská dolina. Košickej spoločnosti vznikla škoda vo výške 4.500,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia /trestná sadzba na 4 až 8 rokov/.

Ďalší opilci hazardovali nielen so svojím životom

Na cestách Košického kraja sa aj napriek mnohým výzvam, každodennému výkonu služby zameraného na dohľad nad cestnou premávkou, či vykonaním rôznych opatrení zo strany polície, stále nájdu nezodpovedné osoby, ktoré arogantne pristupujú k zákazu viesť vozidlo pod vplyvom alkoholu. Takto hazardujú nielen so svojím zdravím, ale i životom ostatných účastníkov cestnej premávky. Takýmto nezodpovedným prístupom ich okrem privodenia trestného stíhania a následného trestu, celý proces, ktorým musia takíto vodiči prejsť, môže vyjsť draho. Preskúmanie zdravotnej spôsobilosti či poradenstvo u psychológa a v konečnom dôsledku i uložený peňažný trest súdom alebo správnym orgánom značne zasiahne do rodinného rozpočtu vodičov. Azda najhoršie doplatia na to najmä vodiči z povolania, ktorí sa živia práve šoférovaním. Pri uloženom zákaze viesť vozidlo môžu prísť o celú výplatu a dokonca i o prácu. Ide o osobnú zodpovednosť každého vodiča, ktorý si sadá za volant v čase kedy by šoférovať nemal.

Na alkohol za volantom doplatili aj ďalší traja vodiči, ktorých polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 21-ročný František z okresu Trebišov, včera (5.3.2014)  o 03,40 hodine viedol vozidlo zn. Škoda Felícia, po Popradskej ulici v Košiciach. V zákrute vyšiel mimo cesty na električkové koľaje a pri následnej kontrole mu policajti nemerali 0,81 mg/l alkoholu v dychu (1,69 promile). 28-ročný Ján z okresu Michalovce v utorok (4.3.2014) okolo 22,25 hodine viedol vozidlo zn. Škoda Felícia po obci Hatalov v smere od obce Žbince. Pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a vplyvom predchádzajúceho požitia alkoholických nápojov, zišiel vpravo mimo vozovku, kde narazil do telekomunikačného stĺpu, ktorý poškodil. Pri dopravnej nehode bol podrobený dychovej skúške s výsledkom nameranej hodnoty 1,17 mg/l alkoholu v dychu (2,44 promile). 18-ročný Marián z okresu Sobrance viedol včera (5.3.2014) okolo 02,40 hodine vozidlo zn. Škoda Octávia po obci Lekárovce. Po prejdení ľavotočivej zákruty nezvládol riadenie vozidla, s týmto zišiel s cesty vpravo na chodník, kde narazil do oplotenia rodinného domu. Pri dopravnej nehode  bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,64 mg/l alkoholu v dychu (1,33 promile). Všetci traja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606