magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 25. Nov 2017,  meniny má
REC-PLAY prehliadka videotvorby mladých
@ Kultúra -> Film      Mar 12 2014 - 10:28 GMT

Kultúrne centrum KSK je aj tento rok organizátorom prehliadky videotvorby mladých pod názvom REC - PLAY. Podujatie sa uskutoční dňa 15. marca 2014 od 9.30 v Barkóczyho paláci na Hlavnej 48 v Košiciach.

Prehliadka, do ktorej sa zapojilo 33 autorov a 3 kolektívy z Košíc a okolia s takmer 50 nekomerčnými filmami má súťažný charakter. Odborná porota, ktorá bude filmy hodnotiť, navrhne tie najlepšie diela na ocenenia a na postup na krajskú súťaž amatérskej filmovej tvorby Cineama. Hlavným poslaním prehliadky je vytvoriť priestor pre prezentáciu tvorby predovšetkým mladých autorov, umožniť im stretnutie s odborníkmi a vypočuť si ich názor, ale aj poskytnúť možnosť pre porovnávanie a oboznámenie sa s filmovou tvorbou rôzneho žánrového zamerania.

Do súťaže sa zapojili jednotlivci aj kolektívy detí a študentov z Centra voľného času v Košiciach na Popradskej, Základnej umeleckej školy na Bernolákovej, Školy úžitkového výtvarníctva, Súkromnej strednej umeleckej školy filmovej a Technickej univerzity v Košiciach. Najmladšou účastníčkou je 10 ročná autorka animovaného filmu. Vo vekovej skupine do 16 rokov sa do súťaže zapojili 4 autori a dva kolektívy s 10 filmami, v skupine do 21 rokov sa ocitlo až 27 autorov a jeden kolektív s 30 filmami a vo vekovej skupine nad 21 rokov sú 2 autori a jeden kolektív spolu s 10 filmami. Prevažná väčšina tvorcov sa bude na prehliadke prezentovať nápaditými animáciami, ale nebudú chýbať ani zaujímavé hrané filmy, experimenty či videoklipy.Najlepšie filmy reprezentujú každoročne náš kraj aj na celoštátnej súťaži CINEAMA, ktorá sa tento rok uskutoční 6.-8 júna v Bratislave a na českej národnej súťaži v Ústi nad Orlicí. Všetkým autorom filmov na prehliadke videotvorby REC-PLAY želáme veľa úspechov na súťaži a návštevníkom podujatia príjemný umelecký zážitok.


 

Mgr. Helga Tomondyová

   

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606