magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 18 2014 - 06:20 GMT

Policajti sa aj tento týždeň zamerajú na kontrolu dodržiavania povinností držiteľa vozidla

S cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti na cestách a predovšetkým v záujme znížiť počet nehôd s následkami na životoch a zdraví budú tento týždeň v Košickom kraji vykonané kontroly objektívnej zodpovednosti v týchto okresoch: na teritóriu okresu Michalovce a Košice okolie dnes 18.03.2014 a v okresoch Spišská Nová Ves vo štvrtok 20.03.2014. Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov.

Rožňavský vyšetrovateľ PZ z drogovej trestnej činnosti obvinil distribútora pervitínu

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave operatívno-pátracou činnosťou zistili, že 21-ročný muž z obce Gemerská Hôrka sa najmenej od roku 2013 zaoberá distribúciou pertivtínu v obci Gemerská Hôrka a v blízkom okolí (okr. Rožňava). Na základe získaných informácii vykonali rožňavskí policajti v spolupráci s príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru KR PZ Košice koncom minulého týždňa procesné úkony, pri ktorých bola podozrivá osoba pristihnutá priamo pri páchaní trestného činu a zaistili uňho skladačku s obsahom 0,14 gramov metamfetamínu.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave podozrivú osobu zadržal a obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Rožňave akceptoval. Obvinenému 21-ročnému mužovi za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Z predajne „zmizli“ cigarety, stravné lístky i peniaze, z parkoviska auto

Počas uplynulého víkendu doposiaľ neznámy páchateľ vypáčil okno na objekte predajne na ulici M. Rázusa v Michalovciach a následne vošiel do kancelárie, odkiaľ odcudzil cigarety rôznych značiek, a mobilný telefón. Potom z trezoru odcudzil stravné lístky a finančnú hotovosť v celkovej výške 3.000 eur. Spoločnosti so sídlom v Prešove krádežou a poškodením zariadenia spôsobil celkovú škodu viac ako 4.100,-€.- Michalovskí policajti v tejto súvislosti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi a odcudzených veciach pátrajú.

V noci z nedele na pondelok doposiaľ neznámy páchateľ z parkoviska na Starozagorskej ulici v Košiciach odcudzil osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia. Majiteľke vznikla škoda vo výške 10.000,-€. Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi a vozidle pátra.

 

Z krádeží obvinili policajti štyri osoby

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 18-ročného Silvestra (t.č. vo výkone trestu odňatia slobody) z okresu Michalovce a 24-ročného Mareka z Michaloviec, ktorí ešte v júli 2013 preliezli oplotenie rodinného domu na Mlynskej ulici v obci Pavlovce nad Uhom (okr. Michalovce) a vlámali sa do domu, odkiaľ odcudzili domáce kino s reproduktormi a 10 uterákov. Poškodenému majiteľovi spôsobili škodu takmer 350 eur. Obom obvineným za tieto skutky hrozí až dvojročné väzenie.

Rožňavskí kriminalisti v spolupráci s policajtmi OO PZ Štítnik vypátrali páchateľa, ktorý začiatkom februára tohto roku na Jelšavskej ulici v obci Štítnik (okr. Rožňava) odcudzil zo zaparkovaného autobusu zn. Karosa dve autobatérie. Z prečinu krádeže poverený príslušník OO PZ Štítnik obvinil 24-ročného miestneho muža, ktorý si odcudzené autobatérie odniesol do pivnice. Za tento skutok mu hrozí až dvojročné väzenie.

Kriminalisti z Trebišova v spolupráci s policajtmi OO PZ Kráľovský Chlmec vypátrali 20-ročného mladíka z Čiernej nad Tisou, ktorý 9. marca 2014 popoludní cez otvorené okno vnikol do rodinného domu v Čiernej nad Tisou (okr. Trebišov), odkiaľ odcudzil plazmový televízor a ten následne odniesol do záložne. Majiteľovi spôsobil škodu cca 250,-€. Poverený príslušník OO PZ muža obvinil z prečinu porušovania domovej slobody, za ktorý mu hrozí až dvojročné väzenie. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606