magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. 03.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 24 2014 - 07:19 GMT

Požiar v Betliari polícia vyšetruje ako trestný čin všeobecné ohrozenie

V súvislosti s piatkovým (21.3.) rozsiahlym požiarom novo zalesneného lesného porastu v lokalite zv. Stádielko v katastrálnom území obce Betliar v Rožňavskom okrese začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Rožňave trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia (trestná sadzba dva až päť rokov). Pri požiari došlo k zhoreniu zalesnenej plochy najmenej 10 hektárov, pričom na lesných porastoch bola spôsobená škoda najmenej 30.000,-€. Pri požiari k usmrteniu ani k zraneniu osôb nedošlo. Požiar hasilo 80 hasičov Košického, Prešovského a Banskobystrického kraja a tiež letka ozbrojených síl z Prešova. Po uhasení požiaru hasiči miesto monitorovali. Po páchateľovi, ktorý spôsobil všeobecné ohrozenie tým, že založil tento rozsiahly požiar, polícia intenzívne pátra.

Opäť „lúpil“ aj napriek tomu, že je v „podmienke

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi zo zločinu lúpeže obvinil 18-ročného Júliusa z Tepličky, ktorý v sobotu (22.3.) v ranných hodinách na Baníckej ulici v Spišskej Novej Vsi lúpežne prepadol 81-ročnú dôchodkyňu zo Spišskej Novej Vsi. Obvinený Július pristúpil k dôchodkyni zozadu a potiahol jej nákupnú tašku, ktorú mala v ruke. Starenka sa zaprela do barly, no obvinený opakovane potiahol za nákupnú tašku, pričom spadla na zem. Július potom prehľadal rozsypaný nákup a z miesta ušiel. Po oznámení skutku bol podozrivý muž v priebehu niekoľkých minút v rukách polície, pričom ho hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovala pred obchodným domom na Zimnej ulici a následne obmedzila na osobnej slobode. Dôchodkyni poškodil okuliare, ktoré mala v čase lúpežného prepadnutia na očiach, spôsobil jej škodu 160,-€. Našťastie žiadne zranenia neutrpela.

Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Obvinený Július bol v minulosti trestne stíhaný za majetkovú a násilnú trestnú činnosť (lúpež). Vzhľadom na to, že sa skutku dopustil na chránenej osobe, obvinenému hrozí trest odňatia slobody až na dvanásť rokov.

Na Spiši hoteli dve autá, polícia po páchateľovi pátra

Včera (23.3.) v skorých ranných hodinách pred chatou na Košiarnom briežku v Smižanoch (okr. Spišská Nová Ves) došlo k požiaru  dvoch osobným motorových vozidiel. Doposiaľ neznámy páchateľ nezisteným spôsobom podpáli vozidlo zn. Škoda Octavia, pričom požiarom došlo k poškodeniu prednej časti v oblasti motora, interiéru a všetkých kolies. Majiteľovi spôsobil škodu najmenej 5.000 eur. Potom podpálil vozidlo zn. Citroen Berlingo, na ktorom požiar poškodil prednú časť v oblasti motora, prístrojovú dosku, dvere a zadnú časť, pričom spôsobil majiteľovi škodu najmenej 3.000,-€. Policajti OO PZ v Spišskej Novej Vsi v danej veci začali trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci a po páchateľovi pátrajú.

Vlámal sa do dvoch áut, napáchal škody za viac ako 2.300 eur,

Včera (23.3.) popoludní sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do dvoch osobným motorových vozidiel na parkovisku na Ostrovského ulici v Košiciach. Po rozbití skla na dverách sa vlámal do osobného motorového vozidla zn. Škoda Superb, odkiaľ odcudzil notebook, mobilný telefón, peňaženku s finančným obnosom a osobnými dokladmi a tiež rôzny odev. Majiteľom spôsobil celkovú škodu viac ako 1.200 eur. Následne sa vlámal rovnakým spôsobom do veľa stojaceho vozidla zn. VW Bora, odkiaľ ukradol bundu, kabelku, rôznu kozmetiku a bižutériu. Majiteľke spôsobil celkovú škodu 1.150 eur. Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

Polícia radí, ako predísť krádeži vecí z áut

Vzhľadom na to, že polícia v poslednom období zaznamenala viacero prípadov vlámaní do áut, opätovne upozorňuje občanov, aby si vo vozidle nikdy nenechávali na sedadlách a odkladacích plochách žiadne dôležité a cenné veci, napr. kabelky, kufríky a inú batožinu, elektroniku (mobilný telefón, notebook, fotoaparát, videokamera), doklady od vozidla a iné osobné doklady, peňaženky a voľne položené peniaze či oblečenie. Aj zdanlivo bezcenná vec môže zlodeja prilákať. Zlodejovi stačí na krádež vašich vecí len niekoľko sekúnd, počas ktorých sa vzdialite od vozidla. Mnohí ľudia si z auta robia výkladnú skriňu a potom sa čudujú, keď im niekto rozbije okno a čo vidí, to zoberie – zapamätajte si, že príležitosť robí zlodeja a sú páchatelia, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú. Ponechaním cenných vecí na viditeľnom mieste vo vozidle zvyšujete riziko ich odcudzenia a poškodenie vozidla, preto si chráňte svoj majetok a nedajte šancu zlodejom.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606