magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 11. Dec 2017,  meniny má
FEBIOFEST 2014
@ Kultúra -> Film      Mar 27 2014 - 10:43 GMT

V dňoch 27.až 30. marca zavíta do Košíc po ročnej prestávke Medzinárodný filmový festival FEBIOFEST 2014. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Bábkového Divadla na Alžbetinej ulici. Program druhého festivalového dňa obohatí verejná diskusia s predstaviteľmi mesta o osude filmového klubu v Košiciach.

21. ročník MFF FEBIOFESTu v Košiciach tradične predstaví výber filmov zo súčasnej slovenskej a zahraničnej kinematografie. Jedným z najdôležitejších zámerov FEBIOFESTu v SR je vytvárať priestor pre prezentáciu a vzájomnú konfrontáciu slovenskej kinematografie s filmovou produkciou susedných krajín.Návštevníkom sa otvára jedinečná príležitosť spoznať nové a zaujímavé filmové tituly, ktoré sa bežne neocitajú na programoch kín a už vonkoncom nie na programoch bábkových divadiel.Organizátori sľubujú okrem kvalitných filmových zážitkov aj príjemnú a priateľskú festivalovú atmosféru.

V organizačnej súčinnosti s ASFK pripravuje košickú časť FEBIOFESTu občianske združenie CINEFIL, ktoré v meste dlhoročne rozvíja umenie kinematografie.Od júna do decembra 2013 si prenajímalo budovu kina Úsmev, ktorá je majetkom mesta Košice.Zámer košického magistrátu speňažiť tieto priestory vyústil do situácie, kedy v Košiciach znovu chýba priestor, ktorý by dokázal zastrešiť stále narastajúci dopyt po kvalitnom a oduševnenom filmovom zážitku.Predchádzajúci, jubilejný dvadsiaty ročník FEBIOFESTu sa v Košiciach neuskutočnil práve z dôvodu, že v meste absentoval vhodný priestor pre komornejšie kamenné kino.Pre rok 2014 sa organizátorom podarilo s predstihom zabezpečiť priestory Bábkového divadla v Košiciach, ktoré sa svojimi vhodnými parametrami najviac približujú filmovému klubu.

Pri príležitosti MFF FEBIOFEST 2014 a z dôvodov, ktoré vyplývajú z vyššie uvedených skutočností, sa o.z. Cinefil rozhodlo usporiadať verejnú diskusiu, ktorá sa uskutoční dňa 28.marca o 20:00. Na tému „Budúcnosť filmového klubu v Košiciach“, budú s členmi o.z. Cinefil diskutovať predstavitelia mesta Košice – primátor Richard Raši a poslanec mestského zastupiteľstva a poslanec NR SR Otto Brixi. Diskusie sa zúčastní aj riaditeľ Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký a predstavitelia distribučnej spoločnosti Aerofilms z ČR. Možnosť zasiahnuť do diskusie budú mať aj predstavitelia širokej verejnosti, ktorých týmto o.z. Cinefil srdečne pozýva.

MFF FEBIOFEST 2014 KOŠICE PROGRAM:

štvrtok 27.marca
17:30
Tanec tigra – r. Martin Repka, 2013, SK-IND-RAK, 16 min.
+
Cudzí obed – r. Riteš Batra, 2013, FRA-NEM–USA, 104 min.
20:00
Dvojník – r. Richard Ayoade, 2013, GB, 93 min.


piatok 28.marca
17:30
Walesa, človek z nádeje – r. Andrzej Wajda, 2013, PL, far., 127 min.
20:00
Verejná diskusia o budúcnosti filmového klubu v Košiciach


sobota 29.marca
17:30
Dobrý řidič Smetana – r. Vít Klusák, Filip Remunda, 2013, ČR, 77 min.
+
Súťaž krátkych filmov krajín V4 – ocenené filmy
20:00
Omar – r. Hany Abu-Assad, 2013, Palestína, 97 min.

nedeľa 30.marca
17:00
Hořící keř – r. Agnieszka Holland, 2013, ČR, 206 min.


Lístky na festival, ako aj permanentky je možné si rezervovať na adrese rezervacie@kinousmev.sk. Aktuálne informácie o všetkých filmoch zaradených do tohto ročníka MFF FEBIOFEST nájdete v najbližších týždňoch na stránkach www.febiofest.sk a www.kinousmev.sk.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606