magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Most na Hlinkovej opäť bezpečný
@ Aktuálne -> Doprava      Apr 10 2014 - 04:33 GMT

O dva týždne skôr oproti pôvodnému plánu, bola dnes v dopoludňajších hodinách sprejazdnená doprava v úseku rekonštruovaného mosta na štátnej ceste č. II/547 na Hlinkovej ulici. Odstraňovanie havarijného stavu mosta s vážne narušenou statikou začalo v októbri 2013. Rekonštrukcia v hodnote takmer 1,8 milióna eur predstavuje najväčšiu investíciu do dopravnej infraštruktúry v Košiciach za posledné roky.  Projektantom odhadovaná pôvodná investícia do opravy mosta vo výške 1,5 milióna eur financovaná dotáciou zo štátneho rozpočtu, ktorú schválila Vláda SR na vlaňajšom výjazdovom rokovaní v Košiciach, bola začiatkom roka z dôvodu prác nad rámec pôvodne plánovaných opráv navýšená o ďalších 300 tisíc eur z rozpočtu mesta.

Dnes o deviatej hodine bola premávka na frekventovanom moste uzatvorená na niekoľko minút posledný krát. Stalo sa tak z dôvodu odstraňovania prenosného dopravného značenia z povrchu vozovky, ktoré bolo poslednou bodkou za stavebnými prácami na opravovanom cestnom úseku. Následne bola doprava na moste po niekoľko mesiacov trvajúcich obmedzeniach sprejazdnená vo všetkých jazdných pruhoch. „Som rád, že sa práce podarilo zrealizovať v časovom predstihu a dnes sme sprejazdnili tento dôležitý dopravný úsek. Zároveň chcem pri tejto príležitosti poďakovať všetkým vnímavým Košičanom, ktorým záleží na meste v ktorom žijú. Predovšetkým pánovi, ktorý vlani upozornil na havarijný stav tohto mosta. Vďaka aktívnej spolupráci občan radnica je most na Hlinkovej opäť bezpečný," uviedol na brífingu s novinármi primátor Košíc Richard Raši.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606