magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičankina prvotina: Keď na Haiti padá dážď
@ Kultúra -> Literatúra      Apr 30 2014 - 16:34 GMT

Chcete si príjemne oddýchnuť? A ponoriť sa do atmosféry tropického ostrova a príbehu plného lásky? Odporúčame Vám tento atraktívny nový román Veroniky Savarijovej! Je to príbeh mladej ženy, ktorá v rozvojovej krajine nájde nielen biedu a utrpenie, ale aj vlastné šťastie...Keď sa Anika rozhodne stráviť tri mesiace na ostrove Haiti ako sociálna pracovníčka, netuší, čo jej osud prinesie. Spočiatku sa nič nevyvíja podľa jej predstáv – je zavalená prácou, obťažuje ju všadeprítomná špina a odlišné zvyky domorodcov. Nemá ani chvíľu na to, aby uvažovala nad vlastnými problémami. Po jej boku navyše pracuje sebavedomý lekár Jozef, ktorý ju svojím správaním privádza do zúrivosti, a zároveň ju nesmierne priťahuje. Keď sa pri ňom znova cíti šťastná a rastie aj jej láska k magickému ostrovu, zdá sa, že túto idylu nič nemôže narušiť. No vďaka šokujúcim neočakávaným udalostiam začne Anika chápať, že je to práve minulosť, ktorá ovplyvňuje nielen osud Haiti, ale aj jej život. A tak musí pátrať vo svojom srdci a hľadať nové životné výzvy.

BONUSOM knihy Keď na Haiti padá dážď je príloha originálnych fotografií autorky (na snímke), ktoré nafotila počas svojej lekárskej misie na Haiti.

Vydavateľstvo: Motýľ

O autorke:

Veronika Savarijová (na snímke v prílohe) sa narodila v Košiciach, je lekárka a momentálne žije v Prahe. V roku 2012 jej vo vydavateľstve Motýľ vyšla prvotina Neskromná nádej. Keď na Haiti padá dážď je jej druhou knihou, ktorú napísala po niekoľkomesačnej lekárskej misii na tomto exotickom ostrove. Má veľmi nezávislú osobnosť, miluje svoju rodinu a rada cestuje. Vo voľnom čase sa okrem písaniu venuje cvičeniu tchaj-či čchüan a štúdiu tradičnej čínskej medicíny.


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606