magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 25. Nov 2017,  meniny má
Skupina Nocadeň pripravuje album
@ Rozhovory a reportáže      May 06 2014 - 11:19 GMT

Okolo skupiny Nocadeň je pomerne ticho. Skupina totiž nechce nič unáhliť, pracuje vlastným tempom a čo je najdôležitejšie, dokončuje nové skladby. Tie by sa mali objaviť na novom albume koncom tohto roka. Ak chcete počuť ako znie skupina Nocadeň v roku 2014, vypočujte si jej čerstvý singel Možno.

Je to predzvesť toho, akým smerom sa posúva Nocadeň. Určite si zachováme svoju živočíšnosť, ale nahrávka nebude znieť surovo. Má to iný zvuk, moderný, pričom jemne experimentujeme,“ odkrýva charakter pripravovanej novinky Rasťo Kopina. Pesničku Možno nahrala skupina v pôvodnej zostave začiatkom roka. Podieľali sa na nej aj Vlado „Randy“ Gnepa a Martin „Isobutane“ Krajčír, ktorý pre skupinu vytvoril už v minulosti niekoľko remixov ich skladieb. „Nie je to tradičná skladba, na aké sú u nás ľudia zvyknutí. Poslucháči musia sami posúdiť, ako to na nich pôsobí,“ dodáva líder Rasťo Kopina, ktorý je aj autorom textu.

Skupina bude leto tráviť s najväčšou pravdepodobnosťou v štúdiu. „Priebežne si ale niekam odskočíme.  S určitosťou viem spomenúť Bláznivé leto, na ktorom by sme radi otestovali aj nejaké nové pesničky.“ Zatiaľ posledný album Ikony vydali Nocadeň pred takmer piatimi rokmi. Medzitým odohrali veľkolepý koncert v Štátnom divadle v Košiciach, ktorý zaznamenali pre plánované živé DVD, na ktoré sa pýta mnoho fanúšikov. Skupina sa však rozhodla projekt na istý čas odsunúť bokom a venovať sa plnohodnotne novému albumu.  

Redakciu informoval za skupinu Nocadeň Edo Kopček

Foto: Jaro „Jaris“ Vaľko

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606