magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

„Recyklácia“ Priateľov Zeme
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 13 2014 - 05:28 GMT

Včera sa v Košiciach začala „Recyklácia Priateľov Zeme“. Tá umožňuje ľuďom z Košíc a blízkeho okolia „zrecyklovať“ všetky nepotrebné, ale ešte zachovalé a funkčné veci, ktoré budú ponúknuté na ďalšie použitie. Ak sa chcete zmysluplne zbaviť vecí, ktoré vám v domácnostiach zaberajú miesto, využite na to najbližšie dni.

Občianske združenie Priatelia Zeme – SPZ spolu s partnerom Adventistická agentúra pre rozvoj a pomoc otvorilo v pondelok 12. mája 2014 ďalší ročník tejto netradičnej „Recyklácie“, ktorá je medzi Košičanmi veľmi obľúbená. Po dobrých skúsenostiach z minulých ročníkov sa akcia vďaka spolupráci s Košickým samosprávnym krajom opäť koná v priestoroch bývalej strednej školy na Strojárenskej ulici č.3 v Košiciach.

Tak ako každý rok, aj tentoraz budú prvé dni určené na odovzdávanie vecí. Vítané je oblečenie, obuv, kuchynské potreby, hračky, knihy, elektronika a mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre niekoho nepotrebné, no inému ešte poslúžia. Podmienkou je, aby boli čisté a funkčné. Odovzdať ich je možné od 12. do 16. mája 2014 v čase od 10:00 do 17:00 hod. Každý, kto má záujem, môže si od 14. do 16. mája 2014 v rovnakom čase, prísť z donesených vecí vybrať, čo potrebuje. „Na našej akcii sa dá vždy nájsť nielen mnoho praktických vecí pre každodenný život, ale aj zaujímavých, kurióznych vecí, ktoré by ste inde len ťažko hľadali. Napríklad aj počítač Atari. Príďte si vybrať a neoľutujete!“, pozýva Martin Valentovič, predseda Priateľov Zeme – SPZ.

„Recyklácia Priateľov Zeme“ má nezanedbateľný sociálny a aj environmentálny rozmer. Dáva veciam doslovne druhú šancu. Záujemcovia zo všetkých vrstiev spoločnosti si na nej môžu nájsť veľa užitočných vecí. To, čo po akcii zostane bude odovzdané charite.  Každý, kto sa do akcie zapojí, tak môže prispieť  k predchádzaniu vzniku odpadov a podporiť ich opätovné použitie, čím v konečnom dôsledku dôjde k zníženiu množstva vznikajúcich odpadov v Košiciach.

„Recyklácia“ Priateľov Zeme 2014 sa koná vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606