magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 14.05.2014
@ Aktuálne -> Polícia      May 15 2014 - 06:03 GMT

V Košiciach sa zamerajú na chodcov a cyklistov

Dnes (15.5.2014) v popoludní dopravní policajti vykonajú v Košiciach osobitnú kontrolu zameranú na najslabšie články cestnej premávky a to na nemotorových účastníkov. Budú kontrolovať dodržiavanie pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinnosti chodcov voči vodičom motorových vozidiel a opačne. Osobitný dôraz budú venovať na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb cyklistami, používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných  odevov za zníženej viditeľnosti a používanie priechodov pre chodcov. Cieľom kontroly je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na Košických cestách a zároveň znížiť počet dopravných nehôd s následkom na životoch a zdraví účastníkov

Polícia pátra po zlodejoch, ktorí okradli dôchodkyňu a vykradli farmu

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý včera napoludnie v byte na Palárikovej ulici v Košiciach, využil nepozornosť 82-ročnej dôchodkyne a pod zámienkou kontroly vodoinštalácie v byte jej ukradol kabelku s osobnými dokladmi, okuliarmi, liekmi, mobilným telefónom a finančnou hotovosťou. Spôsobil jej škodu za viac ako 1.300,- eur.

Doposiaľ neznámy páchateľ z utorka na stredu z dvora poľnohospodárskej farmy v obci Bunkovce (okres Sobrance), odmontoval a odcudzil z veží na obilie päť prírubových elektromotorov s prevodovkami. Spoločnosti so sídlom Veľké Revištia spôsobil škodu vo výške 1.000,- eur. V oboch prípadoch poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Poľovník pytliačil, nechcel sa deliť ?

Sečovskí policajti z prečinu pytliactva obvinili miestneho 58-ročného muža. Obvinený včera krátko pred piatou hodinou ráno v katastri obce Trnávka spáchal trestný čin pytliactva. Nad chatárskou oblasťou Stašov, na poli spadajúceho do poľovníckeho združenia, ulovil diviaka o váhe cca. 100 kg. Legálne držanou zbraňou (guľovnicou) vystrelil na diviaka, zasiahol ho a usmrtil. Ako poľovník miestneho poľovníckeho združenia si zver zobral domov, pričom sa nezapísal do poľovníckej knihy návštev, zver neoznačil plombou predpísaným spôsobom, nezapísal do povolenky na zver a nekontaktoval hospodára čo mu ukladá zákon o poľovníctve. Poľovníckemu združeniu spôsobil škodu vo výške cca 600,- eur. Obvinený bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Mladí vodiči jazdili opití

Polícia včera počas výkonu služby na cestách Košického kraja zadržala dvoch opitých vodičov, ktorých obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Krátko pred pol štvrtou popoludní bol na ulici SNP v meste Sečovce zastavený a kontrolovaný hliadkou polície 39-ročný Miloš  zo  Sečoviec. Viedol motorové vozidlo zn. Škoda Octavia a počas kontroly dychovou skúškou mu namerali 1,36 mg/l alkoholu v dychu (2,83 promile).

33-ročného Mateja z okresu Rožňava policajti zastavili a kontrolovali krátko pred 23,00 hodinou v obci Gemerská Poloma potom, čo viedol osobné motorové vozidlo zn. SEAT IBIZA. Počas kontroly vykonanou dychovou skúškou u neho zistili 0,51 mg/l alkoholu (1,06 promile).  Vodiči skončili v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

V Košiciach sa zamerajú na chodcov a cyklistov

Dnes (15.5.2014) v popoludní dopravní policajti vykonajú v Košiciach osobitnú kontrolu zameranú na najslabšie články cestnej premávky a to na nemotorových účastníkov. Budú kontrolovať dodržiavanie pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinnosti chodcov voči vodičom motorových vozidiel a opačne. Osobitný dôraz budú venovať na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb cyklistami, používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných  odevov za zníženej viditeľnosti a používanie priechodov pre chodcov. Cieľom kontroly je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na Košických cestách a zároveň znížiť počet dopravných nehôd s následkom na životoch a zdraví účastníkov

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606