magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 25.a 24.06.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 25 2014 - 12:57 GMT

Traja tínedžeri na Spiši olúpili muža

Spišskonovoveský vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže a prečinu výtržníctva obvinil troch mladistvých chlapcov zo Spišskej Novej Vsi. Trojica mládencov spoločne v sobotu (21.06.2014) okolo 01. 30 hodine medzi ulicami Levočská a Koceľova v Spišskej Novej Vsi, lúpežne prepadli 20-ročného muža z obce Rudňany. Prihovorili sa k nemu a počas rozhovoru ho naraz všetci traja zhodili na zem. Následne mu dvaja na zemi pridržali ruky a tretí z páchateľov mu prehľadal vrecká nohavíc. Tie mu aj potrhal a z vrecka vybral peňaženku, z ktorej mu zobral 12,- eur. Všetci traja z miesta ušli. Poškodený neutrpel poranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Krádežou a poškodením nohavíc mu bola spôsobená celková škoda vo výške 27,-eur. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny im ako mladistvým hrozí polovica z trestnej sadzby na tri až osem rokov.

Majiteľke predajne nasľuboval renováciu a výrobu nábytku

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie z prečinu podvodu obvinili 33-ročného Michala z Turne nad Bodvou. Obvinený v marci 2014 v Moldave nad Bodvou ponúkol majiteľke jednej z predajní, že jej v prevádzke zrenovuje starý drevený nábytok a súčasne do dvoch týždňov vyrobí nový predajný pult so sklenenou vitrínou. Vopred si vypýtal zálohu vo výške 405,- eur, avšak doposiaľ starý nábytok nezrenovoval, do ho predajne nevrátil a ani nevyrobil nový predajný pult. Poškodenú majiteľku takto uviedol do omylu a spôsobil jej celkovú škodu na majetku vo výške 905,- eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Neďaleko Ťahanovského tunela vyhasol ďalší život

V pondelok po 22.00 hodine na traťovom úseku medzi tunelom Ťahanovce a železničnou zastávkou Košice – Ťahanovce osobný vlak zrazil 44-ročnú Košičanku, ktorá ležala na koľajniciach. Rušňovodič aj napriek použitiu rýchlo činného brzdenia nedokázal pre krátku vzdialenosť zrážke zabrániť. Pri nehode žena utrpela zranenia nezlučiteľné zo životom. Ohliadajúci lekár nariadil vykonať pitvu. Poverený policajt Odboru železničnej polície KR PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Nepodarená lúpež ho môže stáť väzenie

Trebišovský vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže obvinil 28-ročného muža z okresu Trebišov. Obvinený v pondelok o 20.00 hodine na prechode pre chodcov pri kruhovom objazde na ulici ČSA v Trebišove, lúpežne prepadol 21-ročnú Trebišovčanku. Keď poškodená prechádzala po prechode pre chodcov, fyzicky ju napadol a pokúsil sa jej z ruky vytrhnúť peňaženku, čo sa mu však nepodarilo. Napadnutá mladá žena počas prepadu neutrpela žiadne zranenie. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Za daňový podvod mu hrozí až dvanásťročný trest

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach zo zločinu podvodu obvinil 33-ročného Mariána z okresu Košice-okolie. Obvinený ako konateľ spoločnosti so sídlom v Michalovciach, v daňovom priznaní k dani z pridanej hodnoty za zdaňovacie obdobie október 2011 podanom na Daňovom úrade, si na základe fiktívnych faktúr vystavených inou spoločnosťou, neoprávnene uplatnil nárok na vrátenie dane z pridanej hodnoty za viac ako  160.400,-eur. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Okrádala svojho druha

Vyšetrovateľ PZ z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 57-ročnú Vieru z okresu Košice-okolie. Obvinená si neoprávnene obstarala bankomatovú kartu od svojho druha a následne v mesiacoch február a marec 2014 na rôznych miesta v Košiciach, vykonala výbery z bankomatov a platby. Poškodenému spôsobila celkovú škodu za takmer 550,- eur. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Dvom rybárom za porušenie zákona hrozí až dvojročné väzenie

Policajti Obvodného oddelenia PZ Kysak z prečinu pytliactva obvinili dvoch mužov z okresu Prešov 38-ročného Vladimíra a o rok mladšieho Pavla. Oboch prichytili dňa 13. júna 2014 krátko pred 22,00 hodinou na vodnej nádrži Ružín v katastri obce Malá Lodina (okres Košice-okolie). Obvinení neoprávnene zasiahli do výkonu rybárskeho práva tým, že lovil ryby zakázaným spôsobom tak, že  neukončili predchádzajúci lov zaznamenaním v povolení na rybolov a lovili ryby bez zapísania dátumu a čísla revíru v uvedenom povolení na rybolov. Takto porušili vyhlášku Ministerstva životného prostredia SR, ktorou sa vykonáva zákon o rybárstve. Slovenskému rybárskemu zväzu Rada Žilina nespôsobil žiadnu škodu.  

Z hospodárskeho dvora potiahli sedem býkov

Michalovskí policajti pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý z pondelka na utorok z neuzamknutého teľatníka výkrmu býkov v areály hospodárskeho dvora v obci Močarany, odcudzil sedem býkov plemena Slovenský strakatý. Poškodenej spoločnosti spôsobil krádežou škodu vo výške 7.500,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin krádeže /trestná sadzba na 6 mesiacov až 3 roky/.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606