magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 08 2014 - 08:45 GMT

Lupič si z banky odniesol hotovosť

Včera (7.7.2014) po štrnástej hodine v jednej z bankových inštitúcií v Košiciach, doposiaľ neznámy páchateľ vošiel do priestorov banky, pristúpil k pracovníčke a podal jej papier s napísaným textom aby mu vydala všetky peniaze. Jednu ruku mal pod vrchným oblečením naznačujúc, že v ruke drží zbraň. Pracovníčku páchateľ vyzval, aby spoločne išli do pokladne, kde pred svoju kolegyňu v pokladni položila papier s textom. Tá páchateľovi vydala finančnú hotovosť, ktorú pripravovala pre klientku, ktorá stála pri pokladni. Páchateľ s peniazmi následne z miesta činu ušiel na neznáme miesto. Počas lúpeže k zraneniu osôb nedošlo. Vyšetrovateľka PZ začala trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Za tento skutok je možné uložiť trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Polícia na objasnení tohto skutku intenzívne pracuje a po páchateľovi a odcudzenej hotovosti pátra.

Počas rannej špičky chytili opitého vodiča, mal viac ako 4 promile

Včera (7.7.2014) o ôsmej hodine ráno na Južnej triede v Košiciach, policajná hliadka zastavila a kontrolovala vodiča osobného motorového vozidla zn. Škoda Felícia. Pri kontrole vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov. U vodiča namerali hodnotu 1,96 mg/l alkoholu v dychu /4,08 promile/. Poverený príslušník PZ 48-ročného Jaroslava z Košíc, obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Chcel vedieť koľko je hodín

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 16-ročného miestneho tínedžera. Obvinený v polovici februára tohto roku medzi bytovými blokmi na uliciach Jilemnického a Hollého v Michalovciach, odcudzil z ruky o rok staršiemu chlapcovi mobilný telefón. Poškodeného zastavil keď popri ňom prechádzal a spýtal sa koľko je hodín. Ten vytiahol z vrecka nohavíc mobilný telefón, aby sa pozrel na čas čo však už nestihol. Obvinený mu totiž vzápätí mobil z ruky schmatol a ušiel. Takto krádežou spôsobil škodu vo výške 300,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí ako mladistvému až ročné väzenie.

Kontrolovali prepravcov zvierat a potravín

Za účelom ochrany zdravia občanov, zníženia dopravnej nehodovosti a zabezpečenia plynulosti cestnej premávky počas uplynulého 27. týždňa v okresoch Košice-okolie a Spišská Nová Ves policajti vykonali kontrolu zameranú na vozidlá vykonávajúce prepravu zvierat alebo potravín po pozemných komunikáciách. Cieľom kontroly bola ochrana zdravia slovenského spotrebiteľa pred nebezpečnými potravinami. Policajná kontrola bola vykonaná v spolupráci s regionálnou veterinárnou a potravinovou správou, colným úradom, a obvodným úradom pre cestnú dopravu. Policajti namerali u desiatich prepravcoch prekročenie rýchlosti, ktoré riešili v blokovom konaní. U vodičov nebolo zistené požitie alkoholu. Na úseku prepravy potravín regionálna veterinárna a potravinová správa skontrolovala 16 vozidiel, pričom nezistila žiadne nedostatky.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606