magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 18 2014 - 06:35 GMT

Do kočikárne sa dostali pravým kľúčom

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili dvoch Košičanov, 22-ročného Antona a o rok staršieho Slavomíra, ktorí pred týždňom v bloku na Húskovej ulici v Košiciach, pomocou pravého kľúča vnikli do kočikárne a ukradli dva horské bicykle, jeden s detskou cyklosedačkou, kolobežku a detské odrážalo. Celkovo spôsobili škodu vo výške 700,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia vyšetruje či lekár v službe nebol opitý

Polícia na východnom Slovensku začala trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky /trestná sadzba až na jeden rok/, nakoľko včera dopoludnia v objekte jednej z nemocníc bol z dôvodu anonymného oznámenia počas ordinačných hodín v kancelárii riaditeľa vyzvaný 49-ročný zamestnanec k vykonaniu dychovej skúšky. Dychovej skúške sa podrobil, avšak túto aj napriek jej opakovaniu a opätovnému poučeniu maril a prístroj plynule neprefúkol. Následne mu bol vykonaný odber krvi a krv bola zaslaná na vykonanie toxikologického vyšetrenia. Polícia muža so súhlasom prokurátora zadržala a po vypočutí prepustila.

Unavený“ vodič skončil v poraste

Poverený príslušník PZ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 54-ročného Jozefa z okresu Košice-okolie, ktorý včera (17.7.2014) krátko po šiestej hodine ráno, v katastri obce Veľká Ida (okr. Košice-okolie) na účelovej komunikácii, viedol osobné motorové vozidlo zn. Dacia Logan, s ktorým pravdepodobne v dôsledku únavy zišiel mimo vozovky do krovinatého porastu. Po nehode bol podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v dychu s pozitívnym výsledkom 1,34 mg/l /2,79 promile/. Obvinený bol so súhlasom službukonajúceho prokurátora umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie. #

Pokladníčka otcovi tovar neúčtovala

Policajti Obvodného oddelenia PZ Strážske vypátrali a z prečinu krádeže obvinili Martina (67) a Máriu (27) z okresu Michalovce, ktorí po predošlej dohode v máji a júny 2014 v jednom z obchodných domov v okrese Michalovce, kde bola obvinená zamestnaná, sa v devätnástich prípadoch dopustili krádeže rôzneho tovaru. Obvinená Martinovi tento tovar nezaúčtovala cez pokladňu, čím takto spôsobili škodu za viac ako 320,- eur. Obvinená sa obdobného skutku dopustila aj v ďalších desiatich prípadoch, kedy tovar riadne nezaúčtovala iným doposiaľ nestotožneným osobám, čim spôsobila škodu za takmer 60,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Nafúkali ďalší cyklisti

Včera (17.7.2014) v popoludní v rámci celoslovenskej osobitnej kontroly zameranej na eliminovanie dopravno-bezpečnostných rizík najmä na železničných priecestiach bez závor a v ich tesnej blízkosti, najmä v časoch prejazdu vlakových súprav a vlakov, ako aj na kontrolu oprávnenosti pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín na území Slovenskej republiky, policajti v Košickom kraji zistili až 50 priestupkov. V blokovom konaní riešili 36, z toho najviac za jazdu bez ustanoveného osvetlenia (7), stanovenú rýchlosť nedodržalo šesť priestupcov, štyria jazdili bez pripútania sa bezpečnostnými pásmi a štyria nesprávne predchádzali. Ďalšie priestupky riešili za technický stav vozidla, používanie telefónneho prístroja počas vedenia vozidla a ostatné porušenia pravidiel v cestnej premávke. Alkohol u vodičov nezistili. Predpisy nedodržali aj štyria cyklisti, pričom dvaja z nich jazdili pod vplyvom alkoholu.

 Cieľom týchto akcií je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách počas letnej turistickej sezóny, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606