magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detská železnica oslávi svoje výročie
@ Aktuálne -> Doprava      Sep 01 2014 - 04:48 GMT

Bohatý predĺžený štvordňový víkend čaká návštevníkov Košickej detskej historickej železnice od piatku 29. augusta do 1. septembra. Známa a obľúbená železnička si pripomenie výročie svojho vzniku sériou atraktívnych podujatí pre malých veľkých cestujúcich. Chýbať nebude ani prepad vlaku.

Deň železničky oslávime tento rok v pondelok 1. septembra. Pripomenieme si 59. výročie výstavby prvého úseku Pionierskej železnice v roku 1955. Pre návštevníkov sme na stanici Alpinka pripravili železničiarsky guláš, občerstvenie, mnoho zábavných animačných aktivít pre deti, hudbu priamo na stanici zabezpečia mladí železničiari,“ hovorí Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice. V pondelkovom programe nebude chýbať slávnostné defilé železničných vozidiel. Na stanicu Alpinka postupne dorazia všetky tri rušne. Medzi nimi aj 130-ročná mašinka Katka, najstaršia a najznámejšia parná lokomotíva detskej úzkorozchodky. Program na stanici Alpinka začne hneď po príchode prvého vlaku, ktorý odchádza z Čermeľa o 9:15 hod. Tradičný zbojnícky prepad vlaku je avizovaný na jazde o 11:15 a o 13:15.

Oslavám výročia železničky bude predchádzať aj program v deň 70. výročia SNP – 29. augusta. Okrem pietnej spomienky pri pamätníku na rázcestí, sa v športovo-rekreačnom areáli Alpinka predstavia policajti. Predvedú výcvik policajných koní, stopovacích psov, najmodernejšiu  techniku predstavia dopravní policajti. Príslušníci špeciálnych útvarov priamo v areáli zadržia páchateľa. Deti zabavia so svojou skvelou šou sokoliari, ktorých dravci zabezpečujú aj plašenie vtákov nad košickým letiskom.  Deti sa navyše budú môcť povoziť na poníkoch. Program odštartuje v popoludňajších hodinách. Vlakom o 15:15 prevezieme všetky deti a dôchodcov do stanice Alpinka a späť bezplatne. „Navyše v tento deň pridáme aj ďalšiu večernú jazdu, po zvyčajne poslednom vláčiku o 18:00 pôjde z Alpinky mimoriadny motorový vlak o 19:00,“ dodáva Holéczy.

Občianske združenie Detská železnica Košice (OZ DŽK) prevádzkuje od roku 2012 Košickú detskú historickú železnicu, ktorá patrí s viac ako 40 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí. Jedinečná je prevádzkou najstaršieho parného rušňa Katka U 36 003, ktorý v roku 2014 oslavuje 130 rokov a Klubom mladých železničiarov – detskej obsluhy a sprievodu v rovnošatách na železničke.

Mimoriadne aj pravidelné jazdy a eventy si objednávajte na: kezeleznica@gmail.com, alebo prostredníctvom stránky www.detskazeleznica.sk

ZL
 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606