magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11.09.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 12 2014 - 06:08 GMT

Na políciu prišiel aj s drogou vo vrecku

Michalovskí policajti z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinili 26-ročného Tomáša z Michaloviec. Kriminalisti počas výsluchu u obvineného koncom mája tohto roku v kancelárii budovy Okresného riaditeľstva PZ Michalovce, zaistili drogy. Tie neoprávnene prechovával pre vlastnú potrebu vo vrecku nohavíc v plastovej krabičke, ktorá obsahovala sušený rastlinný materiál vykazujúci morfologické znaky rastlinného rodu Cannabis s celkovou hmotnosťou 0,95 gramov. Expertíza potvrdila účinnú látku tetrahydrokanabinol v množstve väčšom ako 30 mg. Z tohto by bolo možné pripraviť viac ako tri obvykle jednorazové dávky drogy schopné ovplyvniť psychiku konzumenta. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Skupinke mladých ľudí sa vyhrážal zabitím, jedného pobodal

Vyšetrovateľ PZ z prečinov násilia proti skupine obyvateľov a výtržníctva a zo zločinu ublíženia na zdraví obvinil 25-ročného Jaroslavova z okresu Bardejov. Obvinený sa s nožom v ruke v júli tohto roku v rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava, stredisko Kaluža (okr. Michalovce), vyhrážal zabitím piatim osobám (štyrom mužom a jednej žene). Následne sa za nimi rozbehol, na čo sa všetci rozutekali. Jedného z nich obvinený dostihol a nožom bodol do oboch rúk, čím mu spôsobil bodno rezné rany s dobou liečenia a PN dva mesiace. Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Bieloruský kamionista nafúkal takmer dva promile

Michalovskí policajti zadržali a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 46-ročného štátneho príslušník Bieloruska, ktorý včera (11.09.2014) „brázdil“ cesty Michalovského okresu. V obci Strážske vo večerných hodinách s nákladným motorovým vozidlom zn. MAN s prívesom zn. Schmitz, narazil za železničným priecestím prednou časťou do zadnej časti stojaceho návesu zn. NOOTEBOOM FT nákladného motorového vozidla zn. Renault, ktoré viedol vodič 48-ročný vodič z okresu Michalovce. Ten odbočoval vľavo a dával prednosť protiidúcim vozidlám. Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške na alkohol. Požitie alkoholu zistili len u Bieloruského občana u ktorého namerali hodnotu 0,90 mg/l alkoholu v dychu (1,88 promile). Na vozidle zn. MAN vznikla škoda vo výške 200,- eur. K zraneniu osôb pri nehode nedošlo. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Z nebezpečného vyhrážania obvinili viacero osôb

Poverený príslušník PZ z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 54-ročného Františka z  Moldavy nad Bodvou, ktorý sa v auguste 2014 vo večerných hodinách na Budulovskej ulici, vyhrážal zabitím 37-ročnému poškodenému a o sedem rokov mladšej žene. Vyhrážkami vzbudil u nich dôvodnú obavu o život, zdravie a život ich rodiny. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Z prečinov nebezpečného vyhrážania a výtržníctva obvinila polícia 34-ročného Miroslava a 41-ročného Ladislava z Košíc, ktorí sa krátko pred 18,00 hodinou v jednom z košických obchodných centiert s nožom v ruke vyhrážali zabitím praconíkovi SBS (45). V prípade dokázania viny obom hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Podobný prípad vyšetrujú aj policajti v meste Spišská Nová Ves. V stredu (10.09.2014) v popoludní sa v priestoroch jedného z kaderníctiev v Spišskej Novej Vsi, mal vyhrážať zabitím 52-ročný muž z okresu Spišská Nová Ves iba 31-ročnému mužovi zo Spišských Vlachov. Všetky okolnosti tohto prípadu policajti prešetrujú.

Z kabelky potiahol mobil, druhý chcel rozkradnúť BMW

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 19-ročného Mária z Michaloviec, ktorý v máji tohto roku v miestnom podniku na ulici Nad Laborcom v Michalovciach, využil nepozornosť 22-ročnej ženy a bez násilia jej z kabelky odcudzil mobilný telefón. Spôsobil jej škodu za 120,- eur.

Z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili ďalšieho Michalovčana 29-ročného Rudolfa. Tento dňa 07.09.2014 v ranných hodinách na parkovisku Severnej ulice v Michalovciach, na osobnom motorovom vozidle zn. BMW vypojil poplašné zariadenie a prekonal uzatvorenie prednej kapoty. Po oboch stranách sčasti vysunul predný nárazník, prestrihol napájacie káble, poškodil lanko k otváraniu kapoty a vytvoril jemné škrabance na nárazníku. Následne vylomil kus plastu, demontoval predný svetlomet a tento si vložil do pripravenej tašky. Druhý však už nestihol zmontovať, nakoľko ho vyrušil majiteľ vozidla a z miesta ušiel. Takto spôsobil krádežou škodu vo výške 280,- eur a poškodením vozidla škodu za 920,- eur. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby. V prípade dokázania viny obom obvineným hrozí až dvojročné väzenie.

V Bratislave „potiahol bike“ s peniazmi sa cestou domov podelil

    Spišskonovoveskí policajti z prečinu podielnictva obvinili dvoch tínedžerov (17,17) zo  Spišskej Novej Vsi, ktorí vo februári tohto roku vo večerných hodinách vo vlaku na trase  z Bratislavy do  Spišskej  Novej  Vsi, prijali od ďalšieho tínedžera hotovosť a to každý po 20,- eur aj napriek tomu, že vedeli o tom, že tieto nadobudol predajom ukradnutého bicykla. Ten odcudzil ešte v ten istý deň  na  Tyršovom  námestí v  mestskej  časti  Petržalka  v Bratislave. Tínedžerom v prípade dokázania viny hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody až na tri roky.  


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606