magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 06 2014 - 05:44 GMT

Chceli sa venovať modelingu, ale natrafili na podvodníka

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu podvodu obvinila 28-ročného Jozefa z Košíc, ktorý od roku 2009 až doposiaľ ako zástupca jednej z košických modelingových agentúr prostredníctvom internetu, osobnými stretnutiami na ulici alebo inými spôsobmi oslovoval mladých potencionálnych záujemcov o prácu pre jeho agentúru. Sľuboval im vysoký zárobok, poradenstvo, kurzy, účasť na akciách a uplatnenie v modelingu, pričom vyzdvihoval ich kvality a fotogenickosť. Prisľúbil záujemcom, že im spracuje fotobook na profesionálnej úrovni, ktorým sa budú klienti prezentovať cez sociálnu sieť, pričom ich budú oslovovať zahraničné a domáce modelingové agentúry, a tie im zabezpečia uplatnenie a prácu modelov. Časť klientov aj osobne odfotografoval na rôznych miestach v rámci Košíc, pričom im sľúbil zákazkové fotenia pre rôzne spoločnosti. Na každé fotenie však museli záujemcovia zložiť finančnú zálohu. Keď peniaze prevzal, sľúbené fotenie im nesprostredkoval a peniaze si ponechal s prísľubom ďalších fotení, pričom od záujemcov lákal ďalšie peniaze na lukratívnejšie fotenia. K tým však nikdy nedošlo, pričom si vymýšľal rôzne dôvody. Obvinený muž fotenia nesprostredkoval a nezabezpečil služby a prácu, za ktoré peniaze prevzal. Takýmto podvodným konaním uviedol do omylu 34 poškodených osôb z Košického, Prešovského a Trenčianskeho kraja, pričom od nich vylákal rôzne sumy od 110 do 1.350 eur v celkovej výške vyše 17.000,-€. Nie je vylúčené, že takýmto spôsobom podviedol viacero mladých ľudí, resp. záujemcov o modeling.

Pod “drobnohľadom“ príslušníkov košickej kriminálnej polície bol obvinený muž už od roku 2012 ako osoba podozrivá z podvodných konaní. Operatívnou činnosťou polície a následne vykonaným policajným vyšetrovaním, vyšetrovateľka PZ vykonala a zadokumentovala množstvo potrebných procesných úkonov a zabezpečila listinné dôkazy, na základe ktorých podozrivú osobu z podvodov obvinila. Keďže trestnú činnosť páchal na viacerých osobách, teda závažnejším spôsobom konania, obvinenému Košičanovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov, stíhaný je na slobode.

Polícia upozorňuje mladých ľudí, ktorí majú záujem o modeling, aby za žiadnych okolností neposielali peniaze vopred za sľubované služby, ani ako garancie ich účasti na zákazkách. Odporúčame overiť si dôveryhodnosť agentúry, ktorú majú v úmysle osloviť a taktiež zistiť podmienky spolupráce. V prípade podpisovania zmlúv s agentúrou, tieto riadne prečítať, prípadne dať preveriť ďalšej odborne zdatnej osobe a až tak podpísať, pričom sa zmluvne nezaväzovať k platbám záloh za nešpecifikované služby a zákazky.  Vždy dávať pozor na možnosť vypovedania zmlúv bez neprimeraných sankcií voči klientovi. Nikdy nepodpisovať nič narýchlo a pod tlakom, to isté platí aj pri odovzdávaní peňazí.

Pytliačili Poliaci i miestny muž

Policajti Obvodného oddelenia PZ Vinné z prečinu pytliactva obvinili troch občanov Poľska (24,33,35), ktorí boli včera (5.10.) dopoludnia na pláži v rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava (okr. Michalovce ) prichytení rybárskou strážou ako bez povolenia a rybárskeho lístka lovili ryby na vodnej nádrži. Následne ich privolaná policajná hliadka zadržala a po vykonaní procesných úkonov boli obvinení muži, z dôvodu super rýchleho konania pred súdom, umiestnení do cely policajného zaistenia.

V sobotu (4.10.) dopoludnia pytliačil aj 41-ročný muž z obce Klin nad Bodrogom, ktorý na mŕtvom ramene rieky Bodrog v katastri obce Klin nad Bodrogom (okr. Trebišov) neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva tým, že lovil ryby bez rybárskeho povolenia (jednou udicou spôsobom na prívlač). Ulovil tri šťuky, ktoré vážili 1,5 kg. Miestnemu rybárskemu zväzu spôsobil škodu cca 10 eur. Policajti Obvodného oddelenia v Strede nad Bodrogom miestneho muža z prečinu pytliactva obvinili a umiestnili do cely policajného zaistenia. Všetkým obvineným osobám za trestný čin pytliactva hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia vyšetruje krádež borovíc

Polícia vyšetruje krádež drevín a pátra po páchateľovi, ktorý od septembra 2014 do 05. 10. 2014 v lesnom poraste zv. Nad kameňolomom v katastri obci Drienovec (okr. Košice okolie), ktoré patrí do lesného pôdneho fondu, neoprávnene vyrúbal a následne odcudzil 51 kusov  borovíc. Miestnemu združeniu vznikla škoda vo výške 3.500 eur. Policajti v Moldave nad Bodvou v tejto súvislosti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže (trestná sadzba až tri roky).

Prekročil rýchlosť, jazdil napriek zákazu

V sobotu (4.10.) dopoludnia zastavili a kontrolovali michalovskí dopravní policajti vodiča (23) z okresu Michalovce medzi obcami Trhovište a Pozdišovce (okr. Michalovce), pretože prekročil maximálne povolenú rýchlosť. Pri kontrole zistili, že mladý vodič  má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov do februára 2015. Poverený príslušník PZ 23-ročného muža obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606