magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 20.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 20 2014 - 04:17 GMT

Okradli spiaceho mladíka aj slečnu v bare

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý okolo polnoci 17.10.2014 pred budovou Domu umenia na Moyzesovej ulici v Košiciach, okradol na schodoch spiaceho 20-ročného Košičana. Ukradol mu peňaženku s hotovosťou 60,- eur, mobilný telefón a dva prstene z bieleho a žltého kovu, čím mu spôsobil škodu vo výške 800,- eur. Skutok vyšetrujú ako prečin krádeže.

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil 34-ročného Martina z Košíc, ktorý v sobotu (18.10.2014) o 19.30 hodine v prevádzke jednej z košických pivární, ukradol 22-ročnej Košičanke z barovej stoličky na ktorej sedela kabelku. Odcudzením kabelky s finančnou hotovosťou 30,- eur, osobnými dokladmi, mobilným telefónom, tabletom a kľúčmi od bytu jej spôsobil škodu vo výške 300,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Kradli v „pároch“

Príslušníci PZ vypátrali dvojicu mladíkov, ktorých obvinili z prečinu krádeže. René (21) a Michal (19) z okresu Košice-okolie, dňa 08. októbra 2014 na Tabakovej ulici v obci Čaňa vnikli na pozemok rozostavaného rodinného domu. Následne sa vlámali do plechovej búdy, odkiaľ odcudzili 20 metrov elektrického kábla, 60 metrov elektroinštalačných káblov a tri predlžovacie káble. Tie následne pri úniku z miesta činu vyhodili do močiara nachádzajúceho sa pri obci Geča. Majiteľke spôsobili škodu za viac ako 200,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Ďalšou vypátranou dvojicou je 21-ročný Marek a iba 17-ročný René z okresu Košice-okolie. Obaja čelia obvineniu z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Dvojica mladíkov má na svedomí viecero krádeží v obci Rankovce (okres-Košice-okolie). V priebehu októbra sa vlámali do troch rodinných domov, z ktorých odcudzili finančnú hotovosť, retiazku zo žltého kovu, mobilný telefón, vodovodné čerpadlá a kovové spojky na lešenie. Trom majiteľom spôsobili celkovú škodu vo výške 500,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Štyria rybári „skončili v sieti“, pytliačila aj rybárka

Z prečinu pytliactva polícia obvinila viacero osôb. Štyria muži z okresu Michalovce vo veku od 20 do 30 rokov počas uplynulú sobotu boli prichytení, ako v katastri územia obce Pozdišovce (okres Michalovce) na miestnej vodnej nádrži lovili ryby bez povolenia. Nakoľko nestihli uloviť žiadnu rybu, miestnej rybárskej organizáciu nespôsobili žiadnu škodu.

Zo soboty na nedeľu (19.10.2014) bola prichytená 33-ročná Košičanka Jana v rybárskom revíri Starého jazera v katastri obce Čaňa (okres Košice-okolie) pritom, ako z móla rekreačnej chaty bez náležitého povolenia lovila ryby. Takto neoprávnene zasiahla do výkonu rybárskeho práva. Miestnemu rybárskemu zväz nespôsobila žiadnu škodu. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Zistili viac ako stovku priestupkov, kontrole sa nevyhli ani dvaja opití cyklisti

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd v Košickom kraji, vykonali policajti v piatok v popoludní osobitnú kontrolu. Počas nej sa zamerali na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických alebo iných návykových látok vodičmi pred alebo počas jazdy a na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky. Kontrole sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, u nich sa zamerali  na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb, reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti a na priechody pre chodcov, kde kontrolovali dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a opačne. Kontroly sa zúčastnilo celkom 59 policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.  

Policajti počas štyroch hodín zistili celkom 117 priestupkov, z tohto počtu riešili až 110  priestupkov v blokovom konaní a 7 vybavili napomenutím. Njaviac priestupkov riešili za nedodržanie predpísanej rýchlosti, celkom ich bolo 56. Pravidlá porušili štyria cyklisti a dvaja chodci. U dvoch cyklistov zistili požite alkoholu. Počas kontroly policajti zadržali jeden vodičský preukaz a za zlý technický stav tri osvedčenia o evidencii vozidla. Dve priestupky riešili oznámením na dopravný inšpektorát.

Policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev PZ počas tohto týždňa vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere a to zajtra (21.10.2014) na teritóriu okresu Spišská Nová Ves a v stredu v okresoch Michalovce a Košice-okolie. Vodičov upozorňujeme aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606