magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 29 2014 - 05:53 GMT

Z garáže odišiel s kolobežkou, bicyklom aj elektrocentrálou

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 29-ročného Miroslava z Košíc. Obvinený sa začiatkom augusta 2014 na Jantárovej ulici v Košiciach, vlámal do garáže. Odcudzil elektrocentrálu, motorovú kolobežku, horský bicykel a elektrický kábel na pripojenie obytného vozidla. Takto spôsobil celkovú škodu vo výške 1.150,- eur, aj napriek tomu, že bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Do tej istej rieky dvakrát nestúpiš, pekáreň „navštevoval“ naďalej

Príslušníci odboru kriminálnej polície v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia PZ Pavlovce nad Uhom zadržali a následne z prečinu krádeže obvinili 43-ročného Ľuboslava z okresu Michalovce. Obvinený sa koncom augusta tohto roku vlámal do objektu pekárne a mlyna v obci Palín (okres Michalovce). Cez strechu sa dostal do kancelárskych priestorov pekárne, odkiaľ odcudzil hotovosť v drobných minciach v celkovej hodnote 100,- eur. Takto spôsobil celkovú škodu vo výške 140,- eur. Obvinenému sa však stal „osudným“ pondelok (27.10.2014), kedy okolo 22,00 hodiny prišiel k budove tej istej pekárne v obci Palín a vyčkal do odchodu zamestnancov. Okolo polnoci sa cez okienko na pivnici vlámal do pivničných priestorov budovy, odkiaľ sa cez chodbu dostal na strechu a následne k oknu kancelárie. Cez neho sa vlámal dnu a z kancelárie odcudzil vrecko s drobnými mincami v hodnote 100,- eur. Majiteľovi aj tento raz spôsobil škodu na odcudzenej hotovosti 100,- eur avšak škoda poškodením je vyššia ako minule a to až 100,- eur.

Obvinenému boli pracovníci kriminálnej polície na stope už po predošlej vlámačke, nakoľko má na svedomí aj dve ďalšie predchádzajúce krádeže v tej istej pekárni ešte z januára tohto roku. Vtedy sa ho kriminalistom podarilo vypátrať a obviniť začiatkom leta tohto roku. Policajti takto pekáreň už mali pod kontrolou a po dôkladnej prehliadke celého objektu, obvineného našli a zadržali ukrytého na povale budovy. Po vznesení obvinenia skončil v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606