magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 30.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 30 2014 - 06:59 GMT

Za 20,- eurovú lúpež hrozí páchateľom až niekoľkoročné väzenie

V nedeľu (26.10.2014) v popoludní na Učňovskej ulici v Košiciach časti Šaca, dvaja páchatelia lúpežne prepadli 61-ročného Košičana. Jeden z páchateľov zozadu pristúpil k poškodenému, chytil mu ruky a držal ich. Počas toho druhý páchateľ poškodeného prehľadal a z vrecka bundy mu odcudzil 20,-eurovú bankovku. Následne poškodeného sotili na zem a obaja z miesta ušli. Spôsobili mu zranenia s dobou liečenia do 7 dní a odcudzením hotovosti škodu vo výške 20,- eur. Príslušníci kriminálnej polície už jedného z páchateľov vypátrali. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície PZ zo zločinu lúpeže obvinil mladistvého Milana z Košíc. Ten lúpil iba tri dni po dovŕšení svojich 15-tich narodenín. Obvinený je stíhaný na slobode, po jeho komplicovi polícia pátra. V prípade dokázania viny mu ako mladistvému hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Odhalili pôvod ľudských pozostatkov v garáži

Poverený príslušník PZ v týchto dňoch v zmysle trestného poriadku zastavil trestné stíhanie vedené vo veci prečinu usmrtenia. Ešte v júni tohto roku na Laboreckej ulici v Strážskom, bola v garáži pri vykopávaní montážnej jamy v hĺbke 180 cm nájdená časť lebky a osem menších kostí ľudského pôvodu. Vykonaným vyšetrovaním ako aj na základe znaleckých posudkov a výpovedí svedkov, bolo dostatočne preukázané, že kostrové pozostatky pochádzajú zo starého miestneho cintorína, v ktorého blízkosti bola zrealizovaná výstavba murovaných garáží. Nakoľko skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci polícia vyšetrovanie ukončila.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606