magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.11.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 03 2014 - 05:20 GMT

Najprv v dome spolu popíjali, potom invalidného dôchodcu zbili

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva včera obvinil 21-ročného Matúša z okresu Michalovce a 19-ročného Alexandra občana Českej republiky, ktorí v piatok (31.10.2014) v nočných hodinách aj s 22-ročnou ženou spolu popíjali s 59-ročným mužom v jeho rodinnom dome v obci Jastrabie pri Michalovciach (okr. Michalovce). Potom starší z obvinených pristúpil k majiteľovi domu, chytil ho rukou pod krk a pýtal od neho peniaze, cigarety a telefón. Keď poškodený muž uviedol, že žiadne peniaze nemá, tak mu dal facku a sotil ho na zem, kde ho udieral päsťami do tváre. Pridal sa aj mladší z obvinených, majiteľa domu začal udierať do tváre a kopal doňho s pokrikom, aby mu dal peniaze, cigarety a telefón. Obaja obvinení mladíci muža fyzicky napádali aj napriek tomu, že ich od tohto konania odhovárala tam prítomná žena. Keď napadnutý muž upadol do bezvedomia, obaja obvinení mladíci prehľadali všetky izby domu a z domu odcudzili dve škatuľky cigariet, dva mobilné telefóny a satelitný prijímač. Potom s odcudzenými vecami z domu ušli. Napadnutému majiteľovi domu spôsobili zranenia s dobou liečenia do 7 dní a krádežou vecí doposiaľ presne nevyčíslenú škodu. V krátkom čase oboch mladíkov policajti zadržali a následne umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na ich väzobné stíhanie. Vzhľadom na to, že tento čin spáchali na chránenej osobe, hrozí im trest odňatia slobody až na dvanásť rokov.

Včera mali policajní pyrotechnici plné ruky práce

Včera (2.11.) dopoludnia polícii oznámil 45-ročný muž, že v lesnom poraste za pomníkom Dargov v katastri obce Košický Klečenov (okr. Košice okolie) našiel muníciu z obdobia II. svetovej vojny. Do príchodu pyrotechnikov miesto nálezu zabezpečila policajná hliadka proti neodbornej manipulácii. Policajní pyrotechnici zaistili 112 kusov delostreleckých mín kalibru 82 mm, 17 kusov delostreleckých granátov kalibru 75 mm, 8 kusov ručných granátov RG 42, 3 ks delostreleckých mín kalibru 107 mm, delostrelecký granát kalibru 105 mm a delostrelecký granát kalibru 50 mm. Následne nájdenú muníciu prevzali na zneškodnenie. Vzhľadom na to, že jeden ručný granát mal poškodenú dopravnú poistku a manipulácia s takýmto granátom je obzvlášť nebezpečná, policajní pyrotechnici za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení granát zlikvidovali na mieste nálezu.

Polícia upozorňuje občanov, aby muníciu za žiadnych okolností nebrali do rúk a nepremiestňovali ju. Je potrebné zapamätať si miesto nálezu. Hlavne v tých prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti. Vhodné je, ak si miesto nejakým spôsobom označíme alebo v okolí nájdeme nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne dané miesto nájsť. "Vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom čísle 158," (foto zaistenej munície)

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606