magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 03.12.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 04 2014 - 06:17 GMT

Nepoučiteľný? Šoféroval aj napriek trom zákazom

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia polícia včera obvinila 21-ročného Košičana Ján M.. Obvinený včera (3.12.2014) o 10.40 hodine viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 107, po Bačíkovej ulici v Košiciach aj napriek tomu, že má trestným rozkazom okresného súdu s právoplatnosťou júl 2013 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 20 mesiacov. Zákaz činnosti viesť motorové vozidlá má uložený aj rozhodnutím okresného dopravného inšpektorátu s právoplatnosťou 16.9.2013 na dobu 24 mesiacov a ďalším rozhodnutím s právoplatnosťou 27.9.2013 na dobu 24 mesiacov. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

30-ročný Lukáš P. Z okresu Spišská Nová Ves včera (3.12.2014) krátko po 15,30 hodine svoju jazdu nezvládol a spôsobil dopravnú nehodu. Na osobnom motorovom vozidle zn. Honda Accord, ktoré viedol v obci Spišské Tomášovce potom čo požil alkoholické nápoje a neprispôsobil rýchlosti jazdy, nezvládol jeho riadenie a v ostrej ľavotočivej zákrute. Vyšiel s vozidlom mimo cestu na trávnatý porast, kde čelne narazil do stĺpu internetového vedenia a plechovej skrine elektromeru. Dopravnou nehodou došlo k celkovej škode približne vo výške 500,- eur. Vykonanou dychovou skúškou u vodiča policajti namerali 1,16 mg/l alkoholu v dychu /2,42 promile/. Vodiča polícia umiestnila v cele policajného zaistenia a obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Ukrajinku okradla rafinovaná dvojica

Michalovskí kriminalisti s kolegami z Obvodného oddelenia PZ prišli na stopu dvom Michalovčanom, ktorých obvinili z prečinu krádeže. Obvinení Eduard (40) a Rudolf (54) včera (3.12.2014) dopoludnia na Námestí Osloboditeľov v Michalovciach, podišli k 59-ročnej žene z Ukrajiny ku ktorej sa prihovorili. Počas spoločného rozhovoru využili jej nepozornosť. V momente keď si všimla, že sa jeden z nich pozerá do jej tašky na lavičke, druhý jej rozzipsoval kabelku, ktorú držala v ruke a odcudzil z nej peňaženku s hotovosťou 30,- eur a 250,- UA hrivien, následne obaja z miesta ušli. Poškodenej spôsobili škodu za 55,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Tínedžeri „napadli“ bociana

Policajti Obvodného oddelenia PZ Dobšiná vypátrali dvoch tínedžerov z okresu Rožňava vo veku 15 a 16 rokov. Chlapci koncom októbra tohto roku vo večerných hodinách, vošli do dvora rodinného domu v obci Rejdová potom, čo si vchodovú bránku odomkli kľúčom po prestrčení ruky z druhej strany. Následne na dvore podišli k okrasnej plastovej soche bociana, ktorú poškodili a z miesta ušli. Majiteľovi spôsobili škodou za 30,- eur. Poverený príslušník PZ oboch obvinil z prečinu porušovania domovej slobody. Ako mladistvým im za tento skutok v prípade dokázania viny na súde, hrozí až ž ročné väzenie.

V Trebišove vyčíňali „zlodeji“

V Trebišove policajti intenzívne pracovali na objasnení viacerých krádeží ku ktorým došlo v poslednom období. Pátrali po zlodejoch, ktorí sa vlámali do nákladných motorových vozidiel aj do rodinných domov. Spôsobili škody za približne 1.500,- eur. V týchto dňoch páchateľov vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 32-ročného Juraja T. z okresu Trebišov a 23-ročného Trebišovčana Ernesta P.. Obvinení sa koncom novembra tohto roku na Paričovskej ulici v Trebišove vlámali do dvoch odstavených a uzamknutým nákladných motorových vozidiel. Z vozidla zn. Avia odcudzili káble a kliešte zo zváracieho invertoru, uhlovú brúsku a vreckový nôž. Následne sa vlámali do ďalšej Avie, z ktorej odcudzil uhlovú brúsku a vŕtacie kladivo s vrtákom. Poškodenej spoločnosti so sídlom v Sobranciach spôsobili škodu za 1.115,- eur. Obvinení na tej istej ulici v novembri  neoprávnene vstúpili na dvor rodinného domu, kde sa vlámali do hospodárskej budovy. Z nej odcudzili motorovú pílu a priamočiaru pílku /škoda 235,- eur/. Opäť na tej istej ulici obaja vnikli na pozemok ďalšieho rodinného domu, kde sa vlámali do garáže. Z nej odcudzili kovové jakloviny, smaltovaný hrniec a medené káble /škoda cca 150,- eur/. Obom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606