magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21.01.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 22 2015 - 16:29 GMT

Policajti budú kontrolovať chodcov, cyklistov i vodičov

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd v Košickom kraji policajti zajtra t.j. 23. januára 2015 vykonajú osobitnú kontrolu. Počas kontroly sa zamerajú na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok vodičmi vozidiel pred alebo počas jazdy a na dodržiavania pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi s osobitným dôrazom na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb cyklistami, používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami, používanie priechodov pre chodcov, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky týkajúci sa povinnosti vodičov motorových vozidiel voči chodcom a opačne, najmä v obciach.

Plastových okien sa nedočkal ...

Košickí policajti z prečinu podvodu obvinili 37-ročného Patrika z Brezna. Tento v novembri 2014 ako zástupca spoločnosti s prevádzkou v Košiciach uzatvoril s 30-ročným Košičanom zmluvu o dielo na výrobu a montáž plastových okien. Zmluvu a zálohu vo výške 2.000,-eur podpísal a prevzal aj napriek tomu, že už v tom čase zástupcom spoločnosti nebol. Výrobu a montáž okien v dohodnutom termíne nezabezpečil. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Doplatil na to Suzuki Swift

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili 36-ročného Viliama z okresu Košice-okolie. Obvinený v septembri 2014 medzi obcami Čaňa a Geča, fľašou od vína poškodil zadné vyhrievané okno a zadný blatník na osobnom motorovom vozidle zn. Suzuki Swift. Na základe znaleckého posudku znalca z odvetvia technického stavu vozidiel nehôd v cestnej doprave a odhadu hodnoty vozidiel, spôsobil majiteľke vozidla škodu vo výške 615,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Študent s pištoľou prepadol bar, nahovorili ho „kamaráti“

Spišskonovoveskí policajti vynaložili maximálne úsilie, aby vypátrali páchateľa, ktorý koncom uplynulého týždňa (16.1.2015) pod hrozbou použitia zbrane, nútil vydať zamestnankyňu baru v meste Spišská Nová Ves finančnú hotovosť (prípad zverejnený v tlačovej správe zo dňa 19.1.2015 http://www.minv.sk/?aktuality-kosice&sprava=lupic-si-z-baru-odniesol-hotovost). V rukách polície skončil mladý študent. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície zo zločinu lúpeže obvinil iba 18-ročného Jakuba z  okresu  Spišská Nová Ves. Policajti u obvineného zaistili plynovú pištoľ so zásobníkom,  kuklu aj rukavice. Obvineného umiestnili v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Policajti pri vyšetrovaní tohto prípadu však zistili ďalšie skutočnosti na základe, ktorých vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície zo zločinu lúpeže spáchaného formou účastníctva – návodcovstva a účastníctva – pomoci obvinil aj ďalšie dve zainteresované osoby a to 22-ročného Róberta a 19-ročného Martina zo  Spišskej Novej Vsi.  Všetci traja sa totiž vopred na lúpeži dohodli a návod ako ju vykonať svojmu kamarátovi Jakubovi dávali práve dvaja obvinení. Obvinený Jakub si vo vozidle zn. Šoka Felícia obliekol pred lúpežou tmavý odev, topánky si vymenil s Martinom a zobral si so sebou kuklu a plynovú pištoľ, ktorú mu zaobstaral Róbert. Obaja obvinení Jakuba čakali vo vozidle neďaleko baru a po lúpeži s autom všetci traja z miesta ušli. Obvineného Róberta policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby. Obvinený Martin je doposiaľ stíhaný na slobode. Za tento skutok všetkým trom obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Recidivista muža omámil a potom vydieral

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach zo zločinov obmedzovania osobnej slobody a vydierania a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla obvinil 17 krát súdne trestaného 40-ročného Romana D. z Michaloviec. Obvinený v pondelok (19.1.2015) vo večerných hodinách, na čerpacej stanici v Michalovciach, podal v malinovke omamnú látku 33-ročnému Michalovčanovi, ktorý sedel na sedadle spolujazdca osobného motorového vozidla po čom následne zaspal. Obvinený nasadol do vozidla, naštartoval a s poškodeným vyrazil smerom na Košice. Poškodený sa cestou zobudil a žiadal od neho, aby sa vrátili domov. Obvinený s tým nesúhlasil  a v jazde pokračoval.  Pri zastavení na rožňavskej čerpacej stanici, aby doplnil palivo sa mu vyhrážal, že ak neurobí čo mu povie, tak ho zakope v najbližšom lese. Peniaze na benzínu však nemali a tak poškodeného donútil, aby nechal svoj občiansky preukaz ako zálohu. V ranných hodinách, proti vôli poškodeného, prešli s vozidlom po diaľnici cez štátnu hranicu na územie Rakúska do Viedne, kde ho obvinený pod hrozbami fyzickej likvidácie nútil, aby išli kradnúť do obchodu. Nakoľko však nenašli vhodný objekt od krádeže upustili a vrátili sa na Slovensko. Medzitým rodičia poškodeného nahlásili nezvestnosť svojho syna a tak polícia rozbehla po ňom pátranie. Vozidlo vypátrali na jednej z čerpacích staníc v okrese Bratislava. Poškodený pri kontrole policajtom najprv tvrdil, že je s obvineným dobrovoľne. Neskôr však poškodený pri výsluchu priznal všetky okolnosti ako aj to, že obvinený ho nútil podpísať papier, že mu dlží sumu 200,- € a že mu dobrovoľne dáva (otcove) auto, s čím zo strachu súhlasil. Podpísať však nič nestihol, pretože v tom okamihu prišla policajná hliadka. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606