magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.04. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      May 01 2015 - 06:47 GMT

Dôchodca „zatúžil“ po kolobežke

Košickí policajti včera v popoludní zadržali páchateľa krádeže krátko po tom, čo sa v obytnom bloku na Irkutskej ulici v Košiciach, vlámal do kumbálu vedľa bytu. Pokúšal sa ukradnúť kolobežku a brašnu s náradím, no pri čine ho vyrušil majiteľ, ktorý ihneď zavolal políciu. Páchateľ z miesta ušiel, no zakrátko skončil v rukách príslušníkov Obvodného oddelenia PZ Košice Nad jazerom. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinil 70-ročného dôchodcu z Košíc. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Motocyklistovi namerali takmer dva promile

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila 49-ročného muža z obce Medzev. Tohto včera (29.4.2015) krátko po 17.00 hodine na miestnej komunikácii v obci Nižný Medzev (okres Košice-okolie), zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Muž viedol motocykel zn. JAWA 50, bez evidenčných čísiel. Vykonanou dychovou skúškou na prítomnosť alkoholu v dychu mu namerali 0,90 mg/l alkoholu /1,88 promile/. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Susedovi rozbil okno kameňmi

Z prečinu poškodzovania cudzej veci poverený príslušník PZ obvinil 41-ročného Ľubomíra z okresu Michalovce. Obvinený v auguste 2014 v obci Bracovce vyšiel z dvora svojho rodinného domu na cestu prechádzajúcu cez obec a odtiaľ hádzal kamene do dvora jedného z rodinných domov. Niekoľkokrát kameňom trafil plastové okno domu, ktoré rozbil. Takto poškodil aj rám plastového okna. Majiteľovi domu spôsobil škodu za takmer 450,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

V Gelnici došlo k roztržke medzi miestnym obyvateľstvom

Včera (29.4.2015) okolo 12,30 hodine na Turzovskej ulici v Gelnici, došlo k incidentom medzi miestnymi obyvateľmi. Jeden z nich, 32-ročný muž po fyzickom napadnutí doposiaľ presne nestotožnenými najmenej troma osobami, po opakovaných úderoch palicami, utrpel ťažké zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní. Polícia bližšie okolnosti tohto prípadu prešetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva.  

V Trebišove vykopali granát

V meste Trebišov na Medickej ulici bol počas výkopových prác nájdený granát. Trebišovskí policajti miesto nálezu zabezpečili a privolali policajného pyrotechnika. Ten na mieste zistil, že ide o  nevybuchnutý ručný granát RG4, ktorý pochádza z obdobia II. svetovej vojny. Muníciu prevzal k zneškodneniu.P

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606