magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Knižnica oslavuje spolu s deťmi
@ Kultúra -> Literatúra      May 29 2015 - 04:51 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá sa zameriava na prácu s detským čitateľom sa rozhodla osláviť svoje narodeniny aj množstvom zábavných podujatí venovaných práve deťom k ich sviatku. Tohtoročný Medzinárodný deň detí venuje všetkým sídliskovým deťom a ponúkne im zábavu, poučenie aj stretnutia so zaujímavými osobnosťami z rôznych odvetví spoločenského života.

Podujatia venované Dňu detí sa uskutočnia v prvej polovici júna. „Pre deti sme pripravili naozaj množstvo väčších aj menších podujatí. Tie budú prebiehať priamo v priestoroch našich pobočiek, no i v parku, na školskom ihrisku a tiež pred miestnym úradom. Podarilo sa nám ich pripraviť aj v spolupráci s miestnymi úradmi a základnými školami a venujeme ich všetkým sídliskovým deťom nášho mesta, ktoré s nami radi čítajú.“ Informuje o šnúre podujatí riaditeľka knižnice, Iveta Hurná.

Na deti čaká Týždeň čítania deťom v rámci celonárodného projektu Celé Slovensko číta deťom (1.6.-.7.6.2015), ktoré prídu svojim čítaním podporiť starostovia mestských častí, vedci zo SAV Košice, pedagógovia, školníci či upratovačky. Uskutočnia sa tiež veľké sídliskové oslavy k Medzinárodnému dňu detí na sídliskách Košice - Nad Jazerom, Dargovských hrdinov, KVP,  Ťahanovce a Košice – Juh, kde sú pre nich pripravené podujatia Prechádzka rozprávkovým parkom; Aka fuka funda luka; Poďte s nami čítať a rásť; Dnes nám bude veselo!; Po stopách indiánov a večerníčkové čítanie Nám sa ešte nechce spať, na muzikantov sa chceme hrať! „Deti sa s nami tiež zabavia na košických dňoch bábkového divadla a hier pre rodiny, Virvare a samozrejme nezabudli sme ani na deti v detskej fakultnej nemocnici, pre ktoré sme pripravili Zážitkovanie s dobrou knihou,“ dodáva Iveta Hurná.

Knižnica ponúkne košickým deťom cez 60 podujatí,  ktorými ale ešte stále nevyčerpala svoje narodeninové prekvapenia a v nasledujúcich mesiacoch sa môžu jej čitatelia tešiť na množstvo ďalších.


 

Podrobný program akcií bude zverejnený na www.kosicekmk.sk v kalendári podujatí.

Pozor, zmena programu vyhradená.


 

Eka, 28.5.2015 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606