magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na detskej železničke Deň otcov
@ Aktuálne -> Doprava      Jun 17 2015 - 08:57 GMT

Ocko, poď sa s nami hrať“! pozývajú dobrovoľníci z Košickej detskej historickej železnice na oslavu Dňa otcov už túto sobotu 20. júna. Deň plný chlapských aktivít je venovaný všetkým ockom a ich ratolestiam, vítané sú aj všetky mamičky.

Na stanici Alpinka je pripravených množstvo zábavných a pre chlapské duše atraktívnych aktivít.  „Hneď ráno pri prvej jazde slávnostne otvoríme nový mostík do indiánskeho údolia Manitou a paintbalovej strelnice. Tá bude malým aj veľkým chlapom k dispozícii počas celého dňa. Každý, kto sa v ten deň preukáže cestovným lístkom z detskej železnice získa zdarma desať rán. Ockovia si tiež zmerajú sily vo farmárskom viacboji, pílení dreva či v letnej lyžovačke,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ detskej železnice.

Organizátori nezabudli ani na občerstvenie. Pripravená bude vatra a ražne na opekanie, pričom zábudlivci si budú môcť zakúpiť klobásky aj priamo na stanici Alpinka. Program potrvá od 9:30 do 16:00. Dôležité je, aby sa všetci účastníci na Alpinku priviezli historickým vláčikom, ktorý z dolnej stanice Čermeľ odchádza vždy o 9:15, 11:15. 13:15, 15:15 a 17:15 hodine.

UPOZORNENIE: V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie na niektorý z prázdninových dní.

Košická detská historická železnica je jednou z najväčších atrakcií mesta a v tomto roku si pripomína okrúhle jubileum 60 rokov. Aj preto za pomoci mesta Košice a ďalších partnerov pripravila pre verejnosť počas sezóny 60 rôznych podujatí. Okrem Dňa otcov sa už najbližšie 27. júna 2015 môžete odviezť po veľkej železnici Gemerským expresom z Košíc do Gombaseckej jaskyne a späť. Od 1. júla bude počas prázdnin železnička premávať každý deň okrem pondelka a  minimálne raz za týždeň je pripravený atraktívny program. Viac o plánovaných jazdách, rezervácií miest a programe nájdete na www.detskazeleznica.sk alebo www.khkv.sk.


 

OZ Detská železnica od roku 2012 v spolupráci s Mestom Košice zabezpečuje dopravu na unikátnej úzkorozchodnej trati Košickej detskej historickej železnice. Pioniersku železnicu vybudovali v rokoch 1955 – 1956 a dnes je jednou z najväčších atrakcií mesta. Rušne, vagóny a časť koľajiska sú zapísané v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR. Detská železnica patrí s takmer 40 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí. Združenie sa od roku 2012 stará o všetky rušne a osobné vozne, ktoré k Detskej železnici prináležia. Medzi nimi aj 131-ročného parného rušňa „Katka“, ktorý je najstarším prevádzkovaným rušňom vo Višegrádskom regióne a je symbolom železničky. OZ DŽK od svojho vzniku opravilo a zachránilo pred skazou všetky vagóny a jeden motorový rušeň. Viac na www.detskazeleznica.sk


 

Objednávky na: kezeleznica@gmail.com  alebo tel.: +421 905 496 426 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606