magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 16.06.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 17 2015 - 09:20 GMT

Opilci opäť brázdili cesty

Polícia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila ďalších vodičov. 48-ročný Gejza z okresu Košice-okolie včera po 22.00 hodine viedol osobného motorového vozidla zn. Audi A4, v smere od obce Drienovec na obec Mokrance. Po zastavení a kontrole hliadkou PZ bola u vodiča vykonaná dychová skúška na prítomnosť alkoholu v dychu s pozitívnym výsledkom 1,22 mg/l (2,54 promile). Policajná hliadka včera o 20,40 hodine v meste Kráľovský Chlmec, zastavila a kontrolovala 47-ročného Štefana z Kráľovského Chlmca. Ten viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Favorit 136L po ulici Kapušianskej v smere na ulicu Trhovisko. Počas kontroly mu bolo dychovou skúškou namerané 1,15 mg etanolu na jeden liter vydychovaného vzduchu (2,40 promile). Obaja vodiči boli zadržaní a umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.

Ulakomil sa na „ľahko získané peniaze“

Včera dopoludnia v objekte pošty vo Veľkých Kapušanoch, našiel miestny 51-ročný muž na pulte pre zákazníkov otvorenú obálku s finančnou hotovosťou 500,- eur. Tú si vložil do vrecka nohavíc a z miesta odišiel. Obálku s finančnou hotovosťou si tam zabudla 48-ročná žena z Veľkých Kapušian. Policajti muža vypátrali a zadržali. Časť peňazí už stihol minúť, zvyšok dobrovoľne vydal policajtom. Muža zaistili a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverená príslušníčka Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany muža obvinila zo spáchania prečinu zatajenia veci. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí až ročné väzenie.

Opäť sa potvrdilo že „auto nie je trezor“

Policajti Obvodného oddelenia PZ Strážske vypátrali páchateľa, ktorý dňa 21.05.2015 krátko po 21,00 hodine na Námestí A. Dubčeka v Strážskom, z neuzamknutého osobného motorového vozidla zn. Peugeot 3008, odcudzil mobilný telefón, finančnú hotovosť 350,- eur, pokladničné bločky a šek. Majiteľke spôsobil škodu vo výške 550,- eur. Krádeže sa dopustil miestny 13-ročný chlapec. Nakoľko ide o maloletú osobu, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná poverený príslušník PZ v zmysle Trestného poriadku vec odložil.

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi,

ktorý sa včera v popoludní na ulici A. Kmeťa v Michalovciach, vlámal do uzamknutej kabíny nákladného motorového vozidla zn. MAN. Po rozbití skla dverí kabíny vnikol dnu a z police nad volantom odcudzil peňaženku s dennou tržbou poškodenej spoločnosti vo výške takmer 2.300,- eur. Poškodením vozidla vznikla škoda vo výške 60,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže /trestná sadzba až na dva roky/.

Auto nie je trezor ani výklad

Polícia radí občanom, aby si ani pri krátkom opustení vozidla v ňom nenechávali rôzne cenné veci, ako napríklad finančnú hotovosť, fotoaparáty, kamery, mobilné telefóny, notebooky, navigačné systémy, autorádiá, doklady, kabelky, pracovné náradie, športovú výstroj, ale ani prázdne tašky a rôzne iné veci, ktoré lákajú zlodejov a často sa stávajú pre nich ľahkou korisťou. Pri krádeži vlámaním do vozidla často dochádza nielen k odcudzeniu vecí, ale aj k jeho nezanedbateľnému poškodeniu. Treba si uvedomiť, že auto nie je výklad ani pancierový trezor. Veci si neodkladajte ani do kufra auta na mieste kde parkujete, nakoľko Vás môžu sledovať potenciálni dlhoprstí, ktorí pôjdu do Vášho auta „nakupovať“ už naisto. Ponechaním cenných vecí vo vozidle zvyšujete riziko vykradnutia vozidla a pamätajte... príležitosť robí zlodeja. Ak už chcete nechať veci v kufri svojho zaparkovaného auta, dajte ich tam na inom mieste ako parkujete. Pri opustení vozidla skontrolujte uzamknutie vozidla aj fyzicky a nespoliehajte sa len na centrálne uzamykanie. Vozidlá odporúčame parkovať na strážených a osvetlených parkoviskách. Ak už dôjde k vykradnutiu vozidla, je veľmi dôležité ničoho sa nedotýkať, nesadať do vozidla, nakoľko by mohlo dôjsť k zničeniu stôp, ktoré môžu identifikovať páchateľa protiprávneho konania. Dodržiavaním týchto základných odporúčaní a rád chránime svoj majetok a eliminujeme tak možnosť stať sa obeťou tejto trestnej činnosti. Ak i napriek bezpečnostným opatreniam nájdete svoje vozidlo vykradnuté, do auta nikdy nesadajte a neodkladne volajte bezplatnú linku polície 158.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606