magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Preveria stav autolekárničiek i vedomosti z prvej pomoci
@ Aktuálne -> Doprava      Jul 08 2015 - 00:06 GMT

„Bezpečné letné prázdniny“ je názov pre preventívne akcie uskutočňované v letných prázdninových dňoch. Ich cieľom je predchádzať nebezpečným patologickým javom a najmä nepriaznivým situáciám v oblasti dopravnej výchovy. Z tohto dôvodu policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev Košického kraja budú vykonávať preventívne akcie zamerané na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými a motorovými účastníkmi .

V priebehu tohto týždňa na cestách Košického kraja prebieha dopravno-preventívna akcia za účasti zástupcov Slovenského Červeného kríža (ďalej len SČK), zameraná na kontrolu obsahu autolekárničiek a preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou.

V okrese Spišská Nová Ves kontrolu počas tejto akcie vodiči absolvovali už v pondelok a v okrese Rožňava v priebehu dnešného dňa. Policajti počas tejto preventívnej akcie v týchto dvoch okresoch, zastavili a v spolupráci s pracovníkmi SČK skontrolovali celkom 36 vodičov motorových vozidiel. Z tohto počtu autolekárničky nemali v poriadku dvaja vodiči a jeden vodič ju nemal vôbec. Čo sa týka  úrovne poskytovania prvej pomoci môžeme konštatovať, že z oslovených 25 vodičov iba desiati úspešne zvládli poskytnúť prvú pomoc. Poskytnutie prvej pomoci je nielen morálnou povinnosťou každého občana, ale aj povinnosť, ktorá vyplýva zo zákona. Vodiči sa tejto dopravno-preventívnej akcie nemusia obávať, dopravní policajti neuložili žiadnu blokovú pokutu, ide o preventívnu akciu počas ktorej vodičov pracovníci SČK nielen preskúšajú ale zároveň aj preškolia z tejto povinnosti.   

Stanovištia v jednotlivých okresoch:

Košice : dňa 9.7.2015 v čase 08,00-10,00 hodiny na parkovisku na Watsonovej ulici v Košiciach a v čase 09,00-11,00 hodiny na Buzinskej ulici - parkovisko oproti autobazáru Košice-Šaca,

Košice-okolie : dňa 9.7.2015 v čase 09,00-11,00 hodiny na ceste I/50 Drienovec a na ceste I/68 Budimír,

Michalovce : dňa 8.7.2015 v čase 10,30-12,30 hodiny na Vinianskej ulici v Michalovciach,

Trebišov : dňa 9.7.2015 v čase 09,00-12,00 hodiny pri Zimnom štadióne na Varichovskej ulici v Trebišove.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606