magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10.08.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 11 2015 - 05:47 GMT

Potápači našli telo muža zachytené o konár

Včera (10.8.) popoludní našli potápači Záchrannej brigády HaZZ Humenné vo vzdialenosti 150 metrov od brehu a v 4 metrovej hĺbke vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava, v katastri obce Jovsa (okr. Michalovce), o konár zachytené telo 27-ročného muža z obce Úbrež (okr. Sobrance) bez známok života. Muž sa v nedeľu (9.8.) kúpal vo vodnej nádrži spolu so svojimi dvoma kamarátmi, pričom krátko po 15-tej hodine sa už z vody nevynoril. Polícia po oznámení udalosti ihneď začala po mužovi pátrať. Vodnú plochu monitorovali policajti OO PZ Vinné na služobnom člne a tiež potápači záchrannej brigády. Obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil a nariadil vykonať pitvu. Poverený príslušník OO PZ Vinné v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Nepoučiteľný vodič

Spišskonovoveskí dopravní policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinili 34-ročného muža z Gelnického okresu, ktorého gelnickí policajti zastavili a kontrolovali v nedeľu (9.8.) ako vodiča osobného motorového vozidla zn. Peugeot v meste Gelnica. Vodič viedol vozidlo po Perlovej ulici smerom na Strojárenskú, kde mu policajti pri kontrole namerali 1,62 mg/l alkoholu v dychu (3,37 promile). Vozidlo viedol aj napriek tomu, že mu súd v marci tohto roka uložil zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do roku 2021, spolu s úhrnným trestom odňatia slobody v trvaní 9 mesiacov so skúšobnou dobou v trvaní 30 mesiacov. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajti zachránili muža, ktorý chcel skočiť do lomu,

V uplynulých dňoch boli policajti Obvodného oddelenia PZ Bohdanovce vyslaní do kameňolomu v okrese Košice okolie, kde si chcel muž siahnuť na život. Po príchode na miesto spozorovali muža, ktorý sedel na okraji povrchovej bane, hlbokej asi 80 metrov, pričom sa jednou rukou pridržiaval lesnej mladiny. Policajti s mužom nadviazali verbálny kontakt, na jeho pokyn sa priblížili k  nemu asi na 5 metrov a začali s mužom komunikovať. Po chvíli im uviedol, že má rodinné problémy, ktoré  sa rozhodol takýmto spôsobom riešiť. Na miesto boli zároveň vyslané záchranné zložky HaZZ a RZP.  Vedľa muža bol položený vak, vedľa neho zapichnutý nôž a na zemi ležala fľaša s alkoholom.  Po dlhšom dohováraní a presviedčaní, aby sa muž vzdialil na stabilnejšiu a bezpečnejšiu plochu, policajti muža takticky nabádali, aby sa ešte napil alkoholu z fľaše a tým sa posunie z priestoru mimo okraja lomu, pričom sa im podarí bez rizika pošmyknutia sa a jeho pádu muža zaistiť a zabrániť mu v jeho konaní. Po  chvíli sa muž natiahol po fľašu, na ktorú upriamil pozornosť. Tento okamih policajti využili a muža sa im podarilo odtiahnuť od okraja lomu a presunúť ho na bezpečné miesto. Následne zistili,  že ide o 33-ročného muža z okresu Košice okolie, muža vyviedli z lesa a odovzdali posádke RZP, ktorá muža za asistencie polície transportovala do košickej nemocnice. Vo vaku 33-ročného muža boli nájdené okrem iného aj listy na rozlúčku adresované jeho príbuzným.  Vhodne zvolenou taktikou sa policajtom podarilo zachrániť ľudský život. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606