magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 16.08.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 17 2015 - 13:04 GMT

Polícia vyšetruje požiar auta

Dnes (17.8.) okolo 01,35 hodine došlo k požiaru vozidla zn. Land Rover na Dénešovej ulici v Košiciach. Od horiaceho vozidla došlo k poškodeniu aj vedľa stojaceho auta zn. Peugeot. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na cca 41.000 eur. Kriminalistický technik na mieste zaistil biologické a chemické stopy, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre zločin poškodzovanie cudzej veci. Polícia po páchateľovi pátra. Touto cestou žiadame svedkov udalosti, ktorí sa v tom čase nachádzali v blízkosti a spozorovali podozrivé správanie neznámych osôb, aby akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli pri objasnení tohto skutku, oznámili na známom bezplatnom telefónnom čísle 158.

Vlak zachytil muža

V sobotu (15.8.) v skorých ranných hodinách v úseku trate medzi železničnou stanicou Ruskov a železničnou stanicou Nižná Myšľa (okr. Košice okolie), vlak zrazil 44-ročného muža z Vyšnej Myšle, ktorý prechádzal po koľaji. V tom čase prichádzal vlak, pričom muž nedostatočne odstúpil na okraj koľajoviska. Rušňovodič muža spozoroval a následne použil rýchlo činnú brzdu. Aj napriek tomu nákladný vagón muža zachytil bočnou časťou, pričom utrpel ťažké zranenia hlavy. Udalosť dokumentuje oddelenie Železničnej polície KR PZ Košice ako prečin ublíženie na zdraví.

Na stanici lúpežne prepadol muža z Čiech

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu lúpeže obvinil 17-ročného Patrika z Kráľovského Chlmca, ktorý v piatok (14.8.) krátko po polnoci na lavičke pred železničnou stanicou v obci Pribeník (okr. Trebišov) lúpežne prepadol 48-ročného muža z Českej republiky a ušiel. Obvinený Patrik mužovi po fyzickom útoku ukradol peňaženku s finančnou hotovosťou 5,50 eur a cestovnú tašku. Poškodenému mužovi spôsobil škodu vo výške cca 50 eur, pričom utrpel drobné poranenia bez nutnosti ošetrenia. Páchateľa tohto skutku policajná hliadka vypátrala a zadržala v priebehu niekoľkých minút. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na osem rokov, v prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Z parkoviska na Zemplínskej Šírave „zmizla“ motorka

V noci zo soboty na nedeľu doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil motocykel zn. Harley Davidson  z parkoviska pred jedným z penziónov v rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava (okr. Michalovce). Vlastníkovi a držiteľovi motocykla vznikla škoda vo výške 36.000 eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ Michalovce v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin krádeže. Polícia po páchateľovi a motocykli pátra.


 


  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606