magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 20.08.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 21 2015 - 09:05 GMT

Šoférovali bez vodičského oprávnenia a opití

Včera (20.8.) okolo obeda viedol 39-ročný vodič zo Stredy nad Bodrogom (okr. Trebišov) osobné motorové vozidlo zn. Daewoo Nexia v uvedenej obci v smere od smetiska na Letnú ulicu bez vodičského oprávnenia, pričom po prejazde miernej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, pričom zišiel mimo cestu na trávnatú plochu . Na to strhol riadenie vozidla späť na vozovku, prešiel cez protismerný jazdný pruh a zišiel opäť na trávnatú plochu. Potom stočil riadenie späť na vozovku a opätovne z vozovky, kde prerazil oplotenie rodinného domu a následne narazil do betónového múru rodinného domu. Po nehode sa „vodič“ podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,94 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,96 promile. Následne muža policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Pri nehode bola celková škoda vyčíslená na cca 450 eur. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Trebišove už 39-ročného muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Včera (20.8.) v skorých ranných hodinách rožňavskí policajti zadržali a obmedzili na osobnej slobode 20-ročného muža z obce Rožňavské Bystré, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felicia po Ulici Kósu Schopera v Rožňave, pričom nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Tam narazil do dopravnej značky „Zákaz zastavenia“, pokračoval po Štítnickej ulici a odbočil na parkovisko, kde ho policajná hliadka skontrolovala. Policajti muža podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,24 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje 2,58 promile. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Rožňave mladého muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tento skutok mu hrozí až jeden rok vo väzení.

Ďalší nezodpovedný vodič (33) z Lastomíra viedol vozidlo zn. Toyota Corolla včera pred polnocou po obci Lastomír v okrese Michalovce, pričom ho kontrolovala policajná hliadka a podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Vodič „nafúkal“ 0,92 mg/l alkoholu v dychu, v prepočte 1,92 promile. Aj v tomto prípade policajti muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Na „krku“ má obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606