magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09.09.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 10 2015 - 07:04 GMT

Košickí policajti objasnili ďalšie krádeže

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 26-ročného Martina z Košíc. Obvinený sa koncom júla tohto roku, vlámal do uzamknutých priestorov obytného domu na Dargovskej ulici v Košiciach. Odtiaľ odcudzil horský bicykel, čím poškodenému spôsobil škodu v celkovej výške viac ako 2.000,- eur.

Z prečinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinila polícia 47-ročnú Košičanku Darinu. Obvinená žena začiatkom júla 2015 za pomoci pravého kľúča, ku ktorému sa dostala počas návštevy u poškodenej, vošla do bytu na Budapeštianskej ulici v Košiciach. Z bytu ukradla rôzne šperky zo žltého kovu a poškodila vitrínu. Spôsobila škodu za takmer 1.500,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Opitý vodič šoféroval aj napriek zákazu

Spišskonovoveskí policajti z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 34-ročného Imricha z okresu Gelnica. Obvinený bol pred mesiacom vo večerných hodinách na Perlovej ulici v meste Gelnica, zastavený a kontrolovaný hliadkou polície. Pri kontrole bola u vodiča dychovou skúškou nameraná hodnota 1,62mg/l alkoholu v krvi (3,38 promile). Vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 208 aj napriek tomu, že mu bol rozhodnutím okresného súdu uložený trest zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na dobu 70 mesiacov. Obvinený je stíhaný väzobne a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Škôlkarom ukradli aj prehrávače

Policajti Obvodného oddelenia PZ Jasov pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý sa z utorka na stredu cez okno budovy, vlámal do materskej školy v meste Medzev (okres Košice-okolie). Zo škôlky odcudzil videorekordér, DVD prehrávač, Hifi zostavu s reproduktormi, rádio s CD prehrávačom, kuchynské hrnce, príbory a naberačky. Páchateľ spôsobil celkovú škodu za takmer 800,- eur.  Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže za čo páchateľovi v prípade vypátrania a dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.    


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606