magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 20. 10. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 21 2015 - 06:16 GMT

Polícia vyšetruje dve krádeže peňazí z pobočiek pôšt

V pondelok (19.10.) vo večerných hodinách sa doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do jednej z pobočiek pošty v Košiciach, následne z trezoru odcudzil finančnú hotovosť vo výške viac ako 55 tisíc eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a v súčasnosti vykonáva potrebné vyšetrovacie úkony pre náležité objasnenie prípadu.

K druhej krádeží peňazí došlo v noci z pondelka na utorok v okrese Košice okolie. Doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do objektu pošty, kde vypáčil pokladňu, z ktorej odcudzil finančnú hotovosť 170 eur. Navyše poškodením zariadenia vznikla banskobystrickej spoločnosti škoda vo výške 3.200 eur. Policajti OO PZ Jasov udalosť vyšetrujú ako prečin krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. V oboch prípadoch polícia po páchateľoch intenzívne pátra.

Na Spiši vyšetrujú lúpežné prepadnutie dôchodkyne

Včera (20.10.) v skorých ranných hodinách doposiaľ dvaja neznámi páchatelia vnikli cez neuzamknuté dvere do rodinného domu v obci Smolník (okr. Gelnica), kde v tom čase spala majiteľka (87). Keď sa zobudila na hluk, jeden z páchateľov dôchodkyňu udrel päsťou do tváre. Potom páchatelia z domu odcudzili finančnú hotovosť cca 40 eur a mobil. Dôchodkyňa podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia s dobou liečenia približne 4 týždne. Krádežou vecí poškodenej žene vznikla škoda minimálne 80 eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.

Šoféroval opitý pred budovou polície

Michalovskí dopravní policajti z prečinu marenia výkonu marenia výkonu úradného rozhodnutia a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 32-ročného Stanislava z Michaloviec, ktorý včera (20.10.) nadránom viedol osobné motorové vozidlo zn. Audi A8 na parkovisku pred budovou michalovského policajného okresného riaditeľstva, kde ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Vodič sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,22 mg/l, čo je v prepočte 2,54 promile. Následne policajti zistili, že vodič viedol vozidlo aj napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606