magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27. 10. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 28 2015 - 09:18 GMT

Opitá vodička aj vodič, ktorý odmietol fúkať havarovali

Poverený príslušník dopravného inšpektorátu PZ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 22-ročnú Simonu z okresu Košice-okolie. Obvinená v pondelok (26.10.) krátko pred polnocou v stave vylučujúcom spôsobilosť, spôsobila na parkovisku Čínskej ulice v Košiciach dopravnú nehodu. S osobným motorovým vozidlo zn. Toyota Yaris narazila do vozidla zn. Hyundai I30 na ktorom spôsobila škodu vo výške 500,- eur. Vodička bola podrobená dychovej skúške na zistenie alkoholu, pri ktorej jej bola nameraná hodnota 0,96 mg/l alkoholu v dychu (2,00 promile). V prípade dokázania viny jej hrozí až ročné väzenie.

Z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila 33-ročného Mariána z Medzeva. Obvinený v pondelok (26.10.) pred polnocou na parkovisku Kováčskej ulice v meste Medzev (okres Košice-okolie), s osobným motorovým vozidlom zn. VW Vento, narazil do tam zaparkovaného motorového vozidla zn. Škoda Octavia na ktorom spôsobil škodu vo výške 200,- eur. Po výzve policajnej hliadky sa odmietol podrobiť dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v dychu a odber krvi odmietol. Lustráciou bolo zistené, že osobné motorové vozidlo viedol v čase zákazu činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo, ktorý mu bol uložený rozhodnutím okresného súdu na dobu 24 mesiacov /do januára 2016/. Obvinený vodič bol umiestnený v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Bomby mal ukradnúť iba 14-ročný chlapec

Policajti v okrese Michalovce pátrali po páchateľovi, ktorý z nedele na pondelok (26.10.) v obci Ložín prešiel na dvor oploteného pozemku rodinného domu, odkiaľ odcudzil tri naplnené plynové fľaše /á-12 kg/. Majiteľke spôsobil škodu za 90,- eur. Poverený príslušník PZ z prečinu porušovania domovej slobody obvinil iba 14-ročného chlapca z okresu Michalovce. V prípade dokázania viny mu hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody až na dva roky.

Dopraváci s pracovníkmi prevencie PZ sa zamerajú na bezpečnosť chodcov

S jesenným obdobím, zmenou letného času na zimný a predovšetkým vzhľadom na negatívny vývoj dopravných nehôd a počet usmrtených osôb pri dopravných nehodách na cestách Košického kraja Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, vykoná dnes 28. októbra 2015 dopravno-preventívnu akciu zameranú na zvýšenie bezpečnosti nemotorových účastníkov cestnej premávky. V jednotlivých okresoch v kraji budú dopravní policajti a policajti zaradení na úseku prevencie počas tejto akcie nielen upozorňovať chodcov na povinnosť nosenia reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, ale tieto im budú aj rozdávať.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606