magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02. 11. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 05 2015 - 06:04 GMT

Za útok na dôchodcu vo väzení až dvanásť rokov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo zločinu lúpeže obvinil 31-ročného Košičana Stanislava. Obvinený koncom augusta tohto roku pri výmenníkovej stanici na Tr. Ludvíka Svobodu v Košiciach, lúpežne prepadol 62-ročného Košičana. Značne pod vplyvom alkoholu pristúpil k poškodenému a k ďalšiemu mužovi (50). Obom začal bezdôvodne nadávať, následne sa obrátil k poškodenému od ktorého pod hrozbou násilia pýtal fľašu vína. Keď mu ju odmietol dať, fľašu mu vytrhol a následne ho fyzicky napadol. Poškodeného škrtil, viackrát ho udrel päsťou do tváre a po zvalení na zem, ho kopal. Poškodený utrpel zranenia s dobou liečenia 6 týždňov. Obvinený mu polámal aj tašku na kolieskach, čím mu takto spôsobil škodu za 20,- eur. Obvinený je trestne stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov (nakoľko sa skutku dopustil na chránenej osobe v zmysle Trestného zákona).

Tínedžeri po sebe zanechali spúšť

Policajti z okresu Košice-okolie vypátrali a z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili troch tínedžerov (17,17 a 16 rokov) z Košíc. Títo v noci z 15. na 16. augusta 2015 v chatovej lokalite zvanej Zlatnícke lúky v katastri obce Košická Belá (okres Košice-okolie), poškodili zariadenie rekreačnej chaty. Ostal po nich poškodený televízor, olejový radiátor, elektrický konvertor, satelit, set top box a rôzne ďalšie zariadenia chaty. Majiteľovi spôsobili poškodením škodu za viac ako 1.000,- eur. V prípade dokázania viny im ako mladistvým hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody až na jeden rok.

Pyrotechnik zneškodňoval granáty

Včera (2.11.) o 13,00 hodine 23-ročný muž z obce Oreské, našiel v lesnom poraste asi 3 km za obcou Oreské (okres Michalovce) povojnovú muníciu. Miesto nálezu zabezpečili policajti a privolaný policajný pyrotechnik skonštatoval, že ide o dva ručné granáty RG34 z obdobia II. svetovej vojny, ktoré zneškodnil na mieste. Polícia pripomína, že vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, prípadne na tiesňovej linke 112. Občanom odporúčame, aby sa vyhli akejkoľvek manipulácii s nájdenou muníciou a tak predišli možnému výbuchu a tým aj možným zraneniam či stratám na ľudských životoch. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606