magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09 11. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 11 2015 - 05:28 GMT

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Tento týždeň policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev KR PZ Košice vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere nasledovne: dňa 10.11.2015 na teritóriu okresu Košice, dňa 11.11.2015 na teritóriu okresu Rožňava a dňa 13.11.2015 na teritóriu okresu Trebišov. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

Páchateľ polial bustu T.G.Masarika, policajti ho zakrátko vypátrali v pizzerii

V uplynulú nedeľu (8.11.) krátko pred 18,00 hodinou pri zastávkach MHD na rohu ulíc Gorkého – Masaryková v Košiciach, došlo k poškodeniu betónového piliera a bronzovej busty T. G. Masaryka. Páchateľ ju polial červenou farbou spredu v celej časti tváre. Pre mesto Košice vznikla škoda v doposiaľ presne nezistenej výške. Policajti po obdŕžaní oznámenia o tomto skutku okamžite začali po páchateľovi pátrať. Do pátrania sa zapojili aj príslušníci kriminálnej polície, ktorí operatívnymi previerkami podozrivého zakrátko vypátrali a ešte v ten deň zadržali v jednej z košických pizzerii. Podozrivý muž sa ku skutku následne doznal. Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil 25-ročného Košičana Antona. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Zo zabitia 70-ročného dôchodcu polícia obvinila manželku

Vo vyšetrovaní úmrtia 70 ročného dôchodcu v Spišskej Novej Vsi nastal posun (o prípade sme informovali dňa 8.11.2015). Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi zo zločinu zabitia obvinil 60-ročnú 8 krát súdne trestanú (aj za násilnú trestnú činnosť) invalidnú dôchodkyňu zo Spišskej Novej Vsi. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi zistili, že po predchádzajúcej verbálnej a fyzickej potýčke s už nebohým manželom (70), tohto mala bodnúť kuchynským nožom do hrudníka. Nebohý podľa odborného vyjadrenia znalca z odboru súdneho zdravotníctva, utrpel bodno-rezné poranenie s následným zakrvácaním a smrťou. Obvinenú ženu vyšetrovateľ PZ umiestnil v cele policajného zaistenia a spracoval podnet na jej vzatie do väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov. Po odborných konzultáciách s vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach bude na daný zločin uplatnená výberová príslušnosť a prípad bude ďalej vyšetrovaný Odborom kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Nezaplatili poistné, hrozí im väzenie

Vyšetrovateľ PZ zo spáchania prečinu nezaplatenia dane a poistného obvinil 53-ročnú Košičanku Tatianu a 35-ročného Róberta z okresu Humenné. Títo ako zodpovední zástupcovia košickej spoločnosti, nezaplatili v lehote splatnosti určenému príjemcovi Sociálnej poisťovni poistné na sociálne poistenie za zamestnávateľa za marec a apríl 2015. Takto nezaplatili poistné v celkovej výške viac ako 55.000,- eur. Obvinení sú stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Muža vtiahli do tmy, vytiahli nože a okradli ho

Košickí policajti pátrajú po trojici doposiaľ neznámych páchateľoch, ktorý včera (9.11.) okolo 17,00  hodiny medzi obytnými blokmi na ul. Trieda SNP v Košiciach olúpili muža. K  19-ročnému mužovi z okresu Košice-okolie pristúpili potichu od chrbta. Následne ho dvaja z páchateľov mali chytiť za ruky a vtiahnuť na neosvetlenú plochu pod stromom. V tom pristúpil k poškodenému tretí páchateľ, ktorý od neho pýtal peniaze. Keď poškodený muž to odmietol, dvaja z páchateľov vytiahli nože, ktoré mu priložili k bruchu. Z bundy, ktorú mal oblečenú na sebe mu vybrali mobilný telefón a peňaženku s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou. Muža viackrát kopli a z miesta ušli. Poškodený neutrpel zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie, no krádežou mu spôsobili škodu vo výške 700,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Páchateľom v prípade vypátrania a dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Polícia obvinila vodiča, ktorý jazdil aj napriek zákazu a opitý

Poverený príslušník PZ z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinil 42-ročného Jána z okresu Sobrance. Obvinený v októbri tohto roku  spôsobil v okrese Michalovce dopravnú nehodu. V katastri obce Bajany, smerom od obce Lekárovce, viedol po ceste osobné motorové vozidlo zn. Škoda Forman.  Vyšetrovanie nehody preukázalo, že sa  nevenovania plne vedeniu vozidla a pri otáčaní sa zišiel s vozidlom do priekopy. Vodič bol na mieste dopravnej nehody podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,20 mg/l alkoholu v dychu (2,50 promile). Obvinený riadil vozidlo aj napriek uloženému trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov na dobu 15 mesiacov (do septembra 2016). Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606