magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12. 11. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 13 2015 - 07:15 GMT

Napadla rovesníčku, cigaretou jej popálila tvár

Poverený príslušník PZ z prečinov ublíženia na zdraví a nebezpečného vyhrážania obvinil 20-ročnú Košičanku Klaudiu. Obvinená v septembri tohto roku pred obytným blokom na Krosnianskej ulici v Košiciach, fyzicky napadla 20-ročnú Košičanku. Poškodenú ženu udierala, škrtila, spôsobila jej cigaretou popáleniny tváre a vyhrážala sa jej zabitím. Poškodená utrpela zranenia s dobou liečenia 25 dní. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až dva roky.

Z vykradnutia chaty polícia obvinila tínedžera

Policajti Obvodného oddelenia PZ Košice Šaca vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 17-ročného tínedžera z Košíc. Obvinený sa v júny tohto roku v záhradkárskej lokalite Nová Šaca, vlámal do chaty. Z chaty odcudzil benzínový vyžínač, aku-skrutkovač, hadicu s postrekovačom, plašič krtov, halogénové svetlo, rádio, drobné náradie a rôzne potraviny. Následne po vylomení dverí na sklade náradia nachádzajúceho sa pri chate, odcudzil rôzne náradie. Poškodenej majiteľke spôsobil celkovú škodu za takmer 500,- eur.

Muž napadol SBS-kára

Poverený príslušník PZ z prečinu výtržníctva obvinil 34-ročného Vladimíra z okresu Košice-okolie. Obvinený v stredu (11.11.) po 20,00 hodine na uliici Tr. L. Svobodu v Košiciach, za pokladničnou zónou v jednej z predajní, opakovane napadol pracovníka SBS (57). V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Do banky si prišiel pre hotovosť, „uspokojil sa aj s telefónom“

V stredu (11.11.) došlo v Trebišove k prepadnutiu pobočky jednej z bánk. Trebišovský policajti už do desiatich minút zadržali muža podozrivého zo spáchania tohto skutku v neďalekej krčme. Po dôkladnom zadokumentovaní a vykonaní množstva výsluchov a procesných úkonov, vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže obvinil 36-ročného 1 x súdne trestaného Košičana Tomáša. Obvinený krátko pred 14.00 hodinou vošiel do budovy pobočky jednej z bánk v Trebišove. Prišiel ku pokladni, kde pracovníčke predložil papierik na ktorom bolo napísané, že chce hotovosť 300.000,- , zároveň z vrecka bundy vybral nôž. Následne ju vyzval, aby mu vydala hotovosť a pohrozil jej, že ak niečo urobí, tak ju podreže. Pracovníčka odišla do vedľajšej miestnosti a keď sa nevracala, tak obvinený z jej pracovného stola ukradol mobilný telefón a z miesta ušiel. Krádežou telefónu jej spôsobil škodu vo výške cca 300,- eur. K zraneniu osôb nedošlo. Zadržaného muža vyšetrovateľ umiestnil v cele policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Polícia vyšetruje požiar na Spiši  

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi, vyšetrujú okolnosti utorkového požiaru, ktorý podľa predbežných výsledkov zapríčinila pravdepodobne z nedbalosti doposiaľ nestotožnená osoba. Požiar vypukol v utorok (10.11.) okolo 22,00 hodiny v sklade areálu priemyselného parku v Spišskej Novej Vsi. V sklade sa nachádzali rôzne plastové výrobky, pričom došlo k zhoreniu časti výrobkov a poškodeniu skladu. Miestnej spoločnosti vznikla škoda v celkovej výške cca 60.000,- eur. Príčinu vzniku požiaru na mieste vyšetrovali zisťovateľ požiarov z HaZZ a pracovníci kriminalistického expertízneho ústavu PZ. Vyšetrovateľ začal trestné stíhania vo veci prečinu všeobecného ohrozenia /trestná sadzba na dva až päť rokov/.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606