magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01. 12. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 02 2015 - 05:12 GMT

Polícia vyšetruje krádež auta

Polícia vyšetruje krádež osobného motorového vozidla zn. Škoda Octávia v Košiciach. Doposiaľ neznámy páchateľ v noci z pondelka na utorok ukradol vozidlo zaparkované na Važeckej ulici. Poškodenému majiteľovi vznikla škoda vo výške 13.000 eur. Poverený príslušník OO PZ Košice Nad jazerom v danej veci začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Polícia po páchateľovi a vozidle pátra

Policajti vypátrali a obvinili zlodejov

Poverený príslušník OO PZ Košice Juh z prečinu krádeže obvinil 30-ročného Lukáša z Košíc, ktorý pred mesiacom ukradol z bytu na ulici Pasteurovo námestie v Košiciach notebook, finančnú hotovosť 365 eur a 3.100,-CZK. Poškodenej majiteľke spôsobil celkovú škodu vo výške takmer 630 eur. Obvinenému Košičanovi za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie.

Poverený príslušník OO PZ Veľké Kapušany obvinil z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvoch mužov z okresu Michalovce vo veku 27 a 29 rokov, ktorí sa koncom septembra tohto roka vlámali do objektu družstva vo Veľkých Kapušanoch (okr. Michalovce), odkiaľ odcudzili mäso, rôzne potraviny, mikrovlnku. Odcudzené veci si rozdelili na polovicu. Mikrovlnku nechali v poli, pretože im spadla a rozbila sa. Miestnemu družstvu vznikla celková škoda cca 150 eur. Obvineným za tento čin hrozí až dvojročné väzenie.

Michalovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 25-ročného Erika z Michaloviec, ktorý začiatkom októbra tohto roka na parkovisku pred jedným z obchodných centier v Michalovciach využil moment nepozornosti náhodného chodca (27), ktorému po predošlej vzájomnej konverzácii z ruky vytrhol 20 eurovú bankovku a ušiel. Za tento skutok obvinenému hrozí až dvojročné väzenie.

 

Zlosť si vybil na hracom automate

Krompašskí policajti z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili 20-ročného Richnavčana, ktorý koncom októbra v pohostinstve v obci Richnava (okr. Gelnica) po tom čo dohral na výhernom hracom automate, päsťou udrel do displeja a poškodil dotykové sklo a kábel. Poškodenej spoločnosti spôsobil škodu takmer 290 eur. Za tento čin obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Vyhrážal sa zabitím

Trebišovskí policajti z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili 40-ročného Trebišovčana, ktorý sa včera (1.12.) v skorých ranných hodinách v Trebišove najprv v herni vyhrážal zabitím 21-ročnému zamestnancovi herne. Potom sa v bare vyhrážal zabitím 38-ročnej pracovníčke baru. Obvinený sa vyhrážal poškodeným osobám takým spôsobom, že u nich vzbudil dôvodnú obavu o svoje zdravie a život. Trebišovčana bezprostredne po čine zadržala privolaná policajná hliadka. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bude spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby. Za tento čin mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606