magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nenechajme si ničiť vlastné zelené „pľúca“
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Apr 14 2016 - 05:49 GMT

V komunite na sociálnych sieťach sú už dlhší čas pridávané fotografie o veľmi intenzívnom výrube stromov nielen v našich lesoch, ale aj popri riekach, cestách, alejach,... a to na celom Slovensku. Tu už nejde o bežný výrub dreva, ale o arogantné drancovanie všade tam, kde ešte nejaký strom rastie. Obraciame sa preto na širokú verejnosť, aby sme spolu zastavili toto výrubové šialenstvo. Nenechajme si ničiť svoje vlastné zelené pľúca, jedinečné prírodné bohatstvo, ktoré patrí nám všetkým. Výrubmi stromov je ohrozené nielen naše zdravie, naša budúcnosť, ale aj náš spoločný majetok. Stromy nemôžu byť iba tovarom. Majú v prírode svoje nezastupiteľné miesto. Po rozhovoroch s rybármi, chovateľmi včiel zistíme, že enormný úbytok stromov nemá vplyv iba na eróziu krajiny, na jej vysušovanie, na klimatickú zmenu (ktorú už vidíme a cítime všetci) ,ale aj na likvidáciu životného prostredia živočíchov.

V piatok  8. apríla 2016 sme napoludnie uverejnili na internete na stránke www.peticie.com petíciu "Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku", http://www.stromy.vlastnyweb.sk/weby/stromy/data/docs/Peticiaokamzite_zastavenie_vyrubov.pdf, ktorú za pár dní podporilo viac ako 7.000 ľudí.

Informácia o tejto petícii sa zatiaľ šíri iba cez sociálne siete, a preto chceme o tejto aktivite informovať aj cez klasické médiá.

Petíciu je možné tiež stiahnuť a vytlačiť na stránke www.stromy.vlastnyweb.sk aj v papierovej podobe a po vyplnení a podpísaní zaslať poštou na adresu osoby poverenej zastupovať petičný výbor. 

Ing. Mária Halátová, poverená zastupovať Petičný výbor

halatova@zoznam.sk

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606