magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Podkošový svet
@ Aktuálne -> Šport      Apr 26 2016 - 05:42 GMT

Z histórie košického ženského basketbalu

Metropola Košického kraja sa celý tento rok pýši prestížnym titulom Európske mesto športu 2016. Pri tejto príležitosti sa Východoslovenské múzeum (VSM) v Košiciach - ako jedna z najväčších kultúrnych inštitúcií v kraji - rozhodlo usporiadať športovú výstavu, zameranú na dejiny ženského basketbalu v Košiciach. Vernisáž výstavy Podkošový svet, ktorá sa koná v rámci osláv Dňa mesta Košice, sa uskutoční v pondelok 2. mája 2016 o 11:00 hod. vo VSM, Námestie Maratónu mieru 2 v Košiciach.

Výstava z histórie košického ženského basketbalu, ktorá potrvá do 11. septembra 2016, predstavuje verejnosti jeho vývoj od prvých detských krôčikov v medzivojnovom Československu až po spanilú jazdu Good Angels Košice v slovenskej extralige a na euroligových palubovkách. Návštevníci sa dozvedia podrobnosti o ťažkej ceste košických ženských basketbalových tímov do spoločnej československej ligy po druhej svetovej vojne, o úspešnom účinkovaní slávnej Lokomotívy Košice v 70. a 80. rokoch minulého storočia, ale tiež o výsledkoch košických klubov v ére slovenského ženského basketbalu po roku 1993.

Autor výstavy: Mgr. Martin Konečný

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606