magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12. 06. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 13 2016 - 04:26 GMT

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Tento týždeň policajti jednotlivých OR PZ v Košickom kraji vykonajú osobitné kontroly zamerané na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel (objektívna zodpovednosť v obmedzenej miere) nasledovne: dňa 15.6.2016 na území okresu Michalovce a dňa 16.6.2016 v okresoch Spišská Nová Ves a Košice-okolie. Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov. Vodiči možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

Svoj lup nestihli odniesť

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo zločinu krádeže v štádiu pokusu, obvinil dvojicu mužov vo veku tridsaťpäť rokov. Eduarda z Košíc spolu s Vladimírom z okresu Prešov, prichytila pri čine policajná hliadka o polnoci zo štvrtka na piatok v mestskej časti Vyšné Opátske v Košiciach. Obaja sa vlámali do miestnej krčmy, kde si do tašiek uložili cigarety, alkoholické a nealkoholické nápoje, rôzne sladkosti, slané pochutiny a drobné mince. Následne sa vlámali do videolotérii, odkiaľ z pokladne ukradli peniaze. Takto pripravený lup si však nestihli odniesť, vďaka policajtom. Krádežou by spôsobili celkovú škodu za viac ako 400,- eur. V prípade dokázania viny im za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zrážka s vlakom mala tragický koniec

Počas uplynulého piatka (10.6.) krátko po 19,00 hodine došlo v katastri mesta Spišská Nová Ves k zrazeniu a usmrteniu 65-ročného muža zo Spišskej Novej Vsi. Rušňovodič vlaku v úseku trate Spišská Nová Ves – Markušovce vo vzdialenosti asi 200 metrov pred vlakom, zbadal osobu, ktorá vošla do koľajiska a ostala tam stáť chrbtom k vlaku. Aj napriek použitiu zvukovo výstražného znamenia a následne aj rýchločinnej brzdy, zrážke s osobou už nedokázal zabrániť. Ohliadajúci lekár konštatoval u zrazeného smrť vplyvom devastačných poranení hlavy, nezlučiteľných so životom. Požitie alkoholických nápojov u rušňovodiča zistené nebolo. Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606