magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01.-03. 07. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 04 2016 - 09:11 GMT

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Tento týždeň policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev KR PZ Košice vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere nasledovne: dňa 06. júla 2016 na teritóriu okresov Košice a Trebišov a dňa 07. júla 2016 na teritóriu okresu Rožňava. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

Opilcov za volantom na cestách neubúda

Príslušníci jednotlivých zložiek Krajského riaditeľstva PZ v Kosiciach sa takmer dennodenne stretávajú s nezodpovednými vodičmi, ktorí jazdia aj napriek tomu, že sú podgurážení alkoholom. Nespočetné množstvo upozornení, výziev a každodenných kontrol vodičov motorových vozidiel na cestách zo strany polície ako ani následné sankcie či hrozba uložených trestov zo strany súdov, neodrádza od takéhoto protiprávneho konania. Nehovoriac o následkoch pri dopravných nehodách zapríčinené práve alkoholom. Nebolo tomu inak ani počas uplynulého víkendu.

V sobotu (2.7.) krátko pred 18,00 hodinou došlo v meste Rožňava k dopravnej nehode, vodič nafúkal 0,66 mg/l alkoholu v dychu /1,38 promile/. Išlo o 26-ročného vodiča z Moldavy nad Bodvou, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Opel Vectra po Páterovej ulici smerom od sídl. Juh. Na križovatke s Košickou a Záhradníckou ulicou nerešpektoval dopravnú značku Stop daj prednosť v jazde a pri vychádzaní na hlavnú cestu, nedal prednosť v jazde vozidlu Fiat Punto, ktoré viedol 75-ročný Košičan a narazil do neho. Vozidlo Fiat po zrážke s vozidlom Opel prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s protiidúcim vozidlom zn. Citroen C4, ktoré viedol 19-ročný Rožňavčan. Vodič Opla po náraze pokračoval v jazde, pričom narazil do stĺpu svetelnej signalizácie. Po náraze vozidlo Opel odhodilo do protismeru, kde narazil do vozidla zn. Peugeot 206, ktoré viedol 34-ročný vodič z okresu Rožňava. Pri nehode sa ľahko zranil vodič Citroenu so svojou spolujazdkyňou (19) s predpokladanou dobou liečenia do 4 dní. Opitého vodiča policajti zaistili, umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Spôsobené škody na vozidlách ako aj svetelnej signalizácii doposiaľ neboli vyčíslené.

Do cely policajného zaistenia poputovali aj ďalší vodiči, ktorý jazdili podgurážení, už čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V piatok (01.07.) o 01:00 hodine zastavila ku kontrole policajná hliadka medzi obcami Poráč a Rudňany, 33-ročného vodiča z okresu Spišská Nová Ves. Ten viedol vozidlo Citroen C-Elysée, pričom dychovou skúškou bola u neho nameraná hodnota 0,88 mg/l alkoholu v dychu /1,83 promile/. V sobotu večer na kopci Soroška zastavili a kontrolovali Rožňavskí policajti 46-ročného vodiča z okresu Rožňava. Ten viedol osobné motorové vozidlo zn. Ford Mondeo v smere od Rožňavy na Košice. Vykonanou dychovou skúškou mu namerali 1,39 mg/l alkoholu v dychu /2,90 promile/. V nedeľu dopoludnia medzi obcami

Zemplínsky Branč a Novosad, jazdil 43-ročný muž z okresu Trebišov na motocykli Babeta, pričom nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Pri kontrole bol podrobený dychovej skúške, pri ktorej mu bola nameraná hodnota 0,51 mg/l /1,06 promile/.Ten sa policajnej cele „vyhol“, nakoľko podľa lekárskeho vyšetrenia nebol schopný pobytu v cele. Všetkým obvineným vodičom v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie. Až dvojročné väzenie hrozí 61-ročnému vodičovi z mesta Kráľovský Chlmec, ktorý okrem obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, čelí aj obvineniu zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvineného v nedeľu o 01,00 hodine zastavila ku kontrole na Hunyadiho ulici v Kráľovskom Chlmci policajná hliadka. Viedol  nákladné motorové vozidlo zn. Hyundai Trajet smerom od základnej školy do centra mesta. Dychovou skúškou u vodiča namerali hodnotu 0,82 mg/l /1,71 promile/. Okrem toho policajti zistili, že vodič má tohto času okresným súdom od októbra 2015, uložený trest zákazu činnosti riadiť motorové vozidlá všetkého druhu na dobu dvoch rokov.  

Výsledky piatkovej kontroly na cestách Košického kraja

V piatok (1.7.) v poobedňajších hodinách bola vykonaná osobitná kontrola na území Košického kraja zameraná na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami, cyklistami a chodcami. Policajti sa taktiež zamerali na eliminovanie  dopravno-bezpečnostných rizík najmä na železničných priecestiach bez závor a v ich tesnej blízkosti, najmä v časoch prejazdu vlakových súprav a vlakov a kontrolu oprávnenia pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín na území SR. Do kontroly sa zapojilo celkom 72 policajtov z dopravnej, poriadkovej a železničnej polície. Počas kontroly policajti zistili celkom 152 priestupkov. Alkohol zistili u troch vodičov (u dvoch do jedného promile a u jedného nad jedno promile) a u jedného cyklistu. Policajti zadržali dva vodičské preukazy, tri osvedčenia o evidencii vozidla a v jednom prípade aj tabuľky s EČV.

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606